3 medale Dolnoślązaków w MPJ w biegach przełajowych

0

W rozegranych dzisiaj Mistrzostwach Polski Juniorów i juniorów młodszych w biegach przełajowych zawodnicy klubów dolnośląskich wywalczyli 3 medale (2 złote i 1 srebrny). Zawody przeprowadzone zostały na polach golfowych Amber Baltic w Kołczewie koło Międzyzdrojów.  Po raz pierwszy na jednej imprezie odbyła się rywalizacja w kategorii juniorów i juniorów młodszych – którzy poprzednio rywalizowali w ramach OOM – w latach ubiegłych były to dwie oddzielne imprezy.

Dwa złote medale to zdobycze obecnie podopiecznych trenera Marka Adamka. Pierwsza złoto wywalczyła Monika Gębarzewska (obecnie MKS MOS Wrocław wychowanka tr. Czesława Kołodyńskiego z SS MKS Parasol Wrocław), która przez dłuższy czas zmagała się z kontuzją,
Drugie złoto w biegu na dystansie 6km wywalczył Bartosz Wróbel (MKS Bolesłavia Bolesławiec) – ubiegłoroczny uczestnik ME w biegach przełajowych. Bartek jest wychowankiem tr. Małgorzaty Markowskiej, a obecnie w Szkole Mistrzostwa Sportowego we Wrocławiu trenuje z tr. M. Adamkiem.

Dużą niespodziankę sprawił zawodnik SS MKS Parasol Wrocław, zdobywając srebro w biegu na dystansie 5km. Po bardzo dobrym biegu, w którym walczył jak równy z równym do końcowych metrów o zwycięstwo, musiał uznać jednak wyższość Mateusza Borkowskiego z LKB Rudnika mistrza olimpijskiego festiwalu młodzieży Europy z Utrechtu. Zawodnik SS MKS Parasol Wrocław to kolejny wychowanek i podopieczny tr. Czesława Kołodyńskiego.

W klasyfikacjach klubowych najlepszym klubem wśród juniorów okazał się MKS MOS Wrocław zdobywając 28pkt, na wysokim 5 miejscu sklasyfikowano MKS Bolesłavia Bolesławiec, wśród juniorów młodszych najwyżej sklasyfikowanym dolnośląskim klubem był SS MKS Parasol Wrocław 19 miejsce.

Na wysokim 3 miejscu znalazło się województwo w klasyfikacji juniorów uzyskując 50 pkt, natomiast juniorzy młodsi spisali się gorzej i w klasyfikacji wojewódzkiej zajęliśmy dopiero 12 miejsce.

Gratulujemy zawodnikom trenerom i klubom, czekamy na udane starty na stadionie…