MKS Osa podsumował rok

0

27 marca Międzyszkolny Klub Sportowy „OSA” Zgorzelec na Walnym Zebraniu Sprawozdawczo-wyborczym dokonał podsumowania, niezwykle bogatej w osiągnięcia sportowe i organizacyjne, kadencji 2010-2014. Po przejściu w roku 2011 sekcji koszykówki dziewcząt do UKS Basket w klubie działa sekcja lekkiej atletyki dziewcząt i chłopców. Pod kierownictwem Prezesów – Leszka Hawro (2010-2012) i Mikołaja Letzy (2012-2014).

Zarząd klubu zapewnił zawodnikom i trenerom na tyle stabilne warunki pracy, że klub należy do czołówki krajowej w klasyfikacji sportu młodzieżowego. W okresie sprawozdawczym w zawodach rangi Mistrzostw Polski w różnych kategoriach wiekowych, wystartowało 85 zawodników, którzy zdobyli 18 medali. Gabriela Szkolnicka, Paweł Basałygo, Sebastian Biela, Łukasz Hryniuk, Michał Kopaczyński, Rafał Orzoł, Jan Poblocki i Adrian Silwanowicz mogą się szczycić tytułami Mistrzów Polski!

30 medali w tym 10 złotych, wywalczyli lekkoatleci „OSY” na Mistrzostwach Polski LZS, natomiast 143- w Mistrzostwach Dolnego Śląska (w tym 56 tytułów mistrzowskich). Ten bogaty dorobek zaowocował zdobyciem 204 klas sportowych i 541,1pkt w klasyfikacji sportu młodzieżowego, prowadzonej przez Departament Sportu. Stanowi to ponad 70% punktów, zdobytych przez Gminę Miejską Zgorzelec.

Równie imponująco przedstawiają się statystyki organizacyjne. W minionej kadencji klub był organizatorem 17 imprez o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym w których uczestniczyło prawie 6000 osób .Bardzo wysokie oceny uzyskały Mistrzostwa Europy Weteranów w Lekkiej Atletyce, Wielomecz Młodzików Dolny Śląsk-Saksonia-Okręg Liberec, Międzynarodowy Mityng Wakacyjny oraz tradycyjne Memoriały- Wilhelma Nowickiego, Michała Kordy i Jana Krzyżaka.

W latach 2010-2014 w obozach organizowanych przez klub w Pucku i Świeradowie Zdroju a także w obozach Kadry Narodowej, Kadry Dolnego Śląska i Kadry LZS w Spale, Międzyzdrojach, Poznaniu, Szklarskiej Porębie, Nowej Bystrzycy i Tomaszowie Lubelskim, uczestniczyło około 530 osób. W tym okresie klub zorganizował na terenie Zgorzelca obozy przygotowawcze do Igrzysk Olimpijskich, Mistrzostw Świata i Mistrzostw Świata Juniorów dla lekkoatletów z Algierii, Bahrajnu, Francji, Jordanii, Kataru, Kazachstanu, Kuwejtu, Malezji i Omanu a także obozy Kadry Dolnego Śląska Juniorów.

Niezwykle ważnym wydarzeniem była organizacja w 2010 roku obchodów 50-lecia działalności klubu, połączona z wyróżnieniem najlepszych zawodników i zasłużonych trenerów. Wśród nagrodzonych znaleźli się Edward Jołtuch- Honorowy Zawodnik 50-lecia i Józef Wiatrowski- Trener 50-lecia a także uczestnicy Igrzysk Olimpijskich i Mistrzostw Świata- Sylwia Ejdys, Anna Zagórska-Rostkowska, Justyna Oleksy, Marcin Kuszewski, Filip Walotka i Adrian Markowski oraz twórcy sukcesów zgorzeleckiej lekkiej atletyki, trenerzy-Stanisław Janiak, Bolesław Lubikowski, Damian Kordasiewicz, Józef Marcinów i Grzegorz Piasecki, jak również współpracujący z klubem instruktorzy i nauczyciele wychowania fizycznego.

Sukcesy klubu docenił Polski Związek Lekkiej Atletyki, przyznając „OSIE” organizację Mistrzostw Polski Seniorów i Juniorów w Wielobojach oraz Marszałek Województwa Dolnośląskiego, który na Gali Sportu Młodzieżowego w Legnicy wręczył przedstawicielom klubu symboliczny czek na 6000,0 złotych.

Osiągnięcia klubu docenili również delegaci, którzy w tajnych wyborach zaufali dotychczasowemu Zarządowi. Funkcję Prezesa będzie w dalszym ciągu pełnił Mikołaj Letza, który w swoim wystąpieniu podziękował sponsorom klubu ,którymi byli Miasto Zgorzelec, Starostwo Powiatowe, Gmina Zgorzelec, „SAVEX”,”ELTUR SERWIS”, „TOP SERWIS”, PGE Kopalnia TURÓW, PGE Elektrownia TURÓW, Międzyszkolny Ośrodek Sportowy i Centrum Sportowo Rekreacyjne.

Józef Marcinów

Udostępnij.

Zostaw komentarz