Stanisław Kowalski bije we Wrocławiu rekord Europy.

0

Stanisław Kowalski ma 104 lata. Podczas sobotnich zawodów lekkoatletycznych we Wrocławiu, które były rozgrywane w ramach Wrocławskiej Olimpiady Młodzieży pobił rekord Europy na 100m – 32.79. W biegu towarzyszyli mu młodzi adepci lekkiej atletyki i Prezes Dolnośląskiego Związku Lekkiej Atletyki, Starosta Powiatu Świdnickiego – Zygmunt Worsa.

Rekord świata w kategorii M100+ ustanowiony 3 października 2010 w Kyoto należy do zawodnika z Japonii Hidekichi Miyazaki – 29.83.

Pan Stanisław urodził się 14 kwietnia 1910 r. w Rogówku (gmina Gowarczów, powiat Konecki, województwo świętokrzyskie). W miejscowości tej mieszkał do końca lat trzydziestych ubiegłego stulecia. Po poślubieniu żony Władysławy przeprowadził się do niedalekiej Brzeźnicy, gdzie przebywał do 1952 r. Wówczas, w związku z poszerzaniem granic poligonu wojskowego, zmuszony został do opuszczenia nowo wybudowanego domu. Na Dolnym Śląsku osiedlił się w miejscowości Krzydlina Wielka w powiecie wołowskim. Prowadząc niewielkie gospodarstwo rolne pracował również na kolei jako dróżnik.

W Świdnicy mieszka nieprzerwanie od 17 maja 1979 r. Ma trzy córki. Jedyny syn Tadeusz zmarł przed kilkunastoma laty. Szacowny Jubilat ma 10 wnuków oraz 13 prawnuków.

www.swidnica.pl / fot. Paweł Wiśniewski

 

Wyniki WOM

 

Udostępnij.

Zostaw komentarz