180 rekordów życiowych podczas MP w wielobojach

0

7 i 8 czerwca na zgorzeleckim stadionie odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów i Juniorów w Wielobojach, których organizatorem był MKS Osa Zgorzelec. Dzięki finansowemu wsparciu imprezy przez Burmistrza Miasta Zgorzelec, Starostwo Powiatowe w Zgorzelcu, Urząd Gminy Zgorzelec, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego i Urząd Gminy Węgliniec, zawody zostały bardzo wysoko ocenione przez kilkudziesięciu uczestników z 33 klubów,  ich trenerów, Wiceprezesa PZLA – Pawła Olszańskiego, Prezesa DZLA – Zygmunta Worsę, jak również przez gości honorowych – czołową wieloboistkę Świata – Urszulę Włodarczyk i jej trenera – mistrza i rekordzistę Polski, wychowanka Osy- Marka Kubiszewskiego.

W imprezie na której ustanowiono ponad 180 rekordów życiowych, tytuły Mistrzów Polski wywalczyli:

  • Agnieszka Borowska – LKS Zantyr Sztum (5471pkt) i Paweł Wiesiołek – KS Warszawianka (7593 pkt) – w kategorii seniorów,
  • Paulina Ligarska – SKLA Sopot (5167 pkt) i Karol Ciesielski UKS SMS Warszawa (6739 pkt) – w kategorii juniorów.

Reprezentanci Dolnego Śląska, którzy od lat należą do czołówki krajowej tym razem wywalczyli tylko jeden medal, a jego autorem był reprezentant Osy – Paweł Basałygo, który zgromadził w 10-boju juniorów 6548 pkt i wywalczył tytuł Wicemistrza Polski. Tuż za podium uplasowali się – Kacper Chłond – AZS AWF Wrocław wśród seniorów (6586pkt) i Patrycja Skórzewska – WLKS Wrocław (4674 pkt) w kategorii juniorek, Karolina Kędzia z AZS AWF Wrocław była piąta wśród seniorek, a Błażej Sobczak z ECHA Twardogóra – szósty wśród juniorów.

Dobrze spisali się nasi wieloboiści w kategorii młodzików i juniorów młodszych w 10-boju.

  • Mateusz Tofil z MKS Bolesłavia – młodzik (5413 pkt),
  • Kevin Zatylny – MKS Osa (5314pkt),
  • Piotr Gadziński – MKS Bolesłavia (5083 pkt),
  • Przemysław Kaźmierczak – Echo Twardogóra (4424 pkt)
  • Anna Dworak – Szerszeń Bogatynia (3939 pkt) 7-bój
  • Karolina Durak – MKS „OSA” Zgorzelec (3669 pkt) 7-bój

Miłym akcentem imprezy była uroczystość zakończenia kariery sportowej przez reprezentantkę AZS AWF Wrocław – Karolinę Kędzię, która podziękowała wszystkim swoim trenerom.

Moc wrażeń zapewnili organizatorzy trenerom zawodników uczestniczących w zawodach. W przeddzień zawodów aż 18 panów wystartowało w pierwszych Mistrzostwach Polski Trenerów LA w Bowlingu. Tu Dolnoślązacy byli bezkonkurencyjni. Zwyciężył Józef Marcinów z Osy Zgorzelec, przed Markiem Kubiszewskim – WLKS Wrocław, Bartoszem Grumanem – MKS Bolesłavia i Pawłem Olszańskim – Echo Twardogóra. Spotkanie integracyjne, które odbyło się po zakończeniu pierwszego dnia zawodów, zbiegło się z uroczystościami urodzinowymi Justyny Serafińskiej – Gruman i Damiana Kordasiewicza. Już „szanownym” jubilatom od Zarządu DZLA, przyjaciół i zawodników życzymy dalszej wytrwałości w ich pracy dla polskiej „królowej sportu”.

Sukces organizacyjny imprezy był możliwy dzięki wsparciu sponsorów.
Firmy SAVEX, INSBUD, ELTUR SERWIS, INTERHURT, PGE Elektrownia TURÓW, MEDIA EKSPERT, MONAGA, Market REAL ufundowały nagrody, natomiast Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bogatyni i Centrum Sportowo Rekreacyjne w Zgorzelcu włożyli wiele serca w przygotowanie obiektu.

Józef Marcinów MKS Osa Zgorzelec

Udostępnij.

Zostaw komentarz