Informacje nt. programów inwestycyjnych

0

Ministerstwo Sportu i Turystyki przedstawiło inicjatywy inwestycyjne planowane w 2015 r., które wesprą finansowanie budów i modernizacji obiektów sportowych, ze szczególnym uwzględnieniem obiektów służących lekkiej atletyce.  Jednym z programów będzie „Program budowy orlików lekkoatletycznych” którego zasady są opracowywane przez MSiT wspólnie z PZLA.

Programy MSiT dotyczące inwestycji lekkoatletycznych

1/ Program inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu
Finansowanie takich inwestycji przez MSiT może wynieść do 50% kosztów kwalifikowanych min.0,5 mln zł. Programem tym mogą być objęte inwestycje służące do przeprowadzania zawodów międzynarodowych i mistrzowskich krajowych.

2/Wojewódzki wieloletni program rozwoju bazy sportowej
Wielkość tego dofinansowania przez MSiT to 33% kosztów kwalifikowanych, na które MSiT przeznaczyw 2015 r. 182 mln zł.

3/Program modernizacji infrastruktury sportowej
Finansowanie 33% kosztów kwalifikowanych / w poprzednich latach było to 50%/. Na ten program podobnie jak w br. przeznaczonych będzie 20 mln zł.

4/Program budowy orlików lekkoatletycznych
Jest to nowy program skierowany przede wszystkim do tych miejscowości gdzie brak jest wystarczającej bazy do treningów l.a.,a środki finansowe gmin nie pozwalają na większe inwestycyjne. MSiT planuje przeznaczyć na ten program 10 mln. zł. Szczegółowe zasady tego programu będą opublikowane w IV kw.br.

W związku z powyższym zwracamy się do Okręgowych Związków L.A. i klubów o składanie informacji o planowanych inwestycjach i ich zakresach w 2015 r. w swoich okręgach oraz w gminach, które będą ubiegały się o ich dofinansowanie z MSiT z jednego z w/w programów w celu zaopiniowania tych wniosków do ministerstwa przez PZLA. W pierwszej kolejności preferowane będą inwestycje w tych miejscowościach gdzie klub osiąga sukcesy na arenie krajowej we współzawodnictwie dzieci i młodzieży oraz obiekty przystosowywane do przeprowadzania dużych imprez l.a. i służące szkoleniu w Ośrodkach Szkolenia Mistrzowskiego lub innych programach szkoleniowych prowadzonych przez PZLA np. w LOM-ach. Osobą odpowiedzialną z ramienia Związku do współpracy z MSiT w kwestiach inwestycji sportowych jest Wiceprezes Zbigniew Polakowski.
Informacje o składanych wnioskach o wsparcie w MSiT prosimy przesyłać na adres: zbigniew.polakowski@pzla.pl

W 2014 r .wszystkie wnioski inwestycyjne spełniające wymogi formalne, które zostały zarekomendowane w MSiT przez PZLA uzyskały dotacje:

Z programu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu:

  • Stadion Śląski w Chorzowie – budowa zaplecza rozgrzewkowo – treningowego /stadion rozgrzewkowy/
  • Bełchatów
  • Suwałki
  • Piła
  • Warszawa-AWF

Z programów: Wojewódzkiego wieloletniego programu rozwoju bazy sportowej i Programu modernizacji infrastruktury sportowej:
Goleniów, Oleśnica, Biłgoraj, Bydgoszcz-remont kompleksu przy ul.Sielskiej, Bytów, Szubin, Chorzów-modernizacja stadionu przy ul. Lompy, Sępólno Krajeńskie, Dywity, Głogów i Iława.

Zbigniew Polakowski /  PZLA

Udostępnij.

Zostaw komentarz