Dolnoślązacy na HMPS w Sopocie

0

15 medali, 7 osób powołanych do reprezentacji kraju i nadzieje na medalowe pozycje Dolnoślązaków w Halowych Mistrzostwach Świata, to efekt rozegranych w dniach 22 – 23.02.2014 w Sopocie Halowych Mistrzostw Polski.

Nigdy wcześniej w tak wspaniałych i komfortowych warunkach nie rozgrywano Mistrzostw kraju pod dachem. W obiekcie, w którym za niespełna 2 tygodnie rozpoczną się Halowe Mistrzostwa Świata zgromadziła się bardzo liczna widownia. Do tej pory nie było okazji oglądać zmagań lekkoatletów w hali, którzy z reguły swoje zmagania prowadzili w Spalskiej hali COS-u.

Świetnie zaprezentowali się podczas swoich konkurencji Rafał Omelko w biegu na 400m (AZS AWF Wrocław). Podopieczny Marka Rożeja, a wychowanek MKS MOS Wrocław i Williama Rostka potwierdził swoją dominację na tym dystansie zarówno w eliminacjach, jak i finale uzyskując świetny rezultat 46,29. W pogoni za Rafałem równie dobry wynik uzyskał Jakub Krzewina – WKS Śląsk Wrocław podopieczny Józefa Lisowskiego – 46,54. Te wyniki w połączeniu z pozostałymi dają dużą nadzieję w walce o najwyższe trofea sztafecie 4x400m, w skład której powołany został również Łukasz Krawczuk WKS Śląsk (wychowanek Macieja Wojsy – MKS MOS Wrocław).

Pasjonującą zwycięską walkę z Halowym Mistrzem Świata – Pawłem Wojciechowskim stoczył Robert Sobera uzyskując w skoku o tyczce 5,72. W zwycięskim konkursie Robert atakował jeszcze bez powodzenia wysokość 5,82. Jego trener Dariusz Łoś przed konkursem nie był pewny awansu na Mistrzostwa Świata. Konkurs w Sopocie był ostatnią kwalifikacją, a wymagane minimum spełniało 3-ch Polaków. IAAF i tak rozszerzył zasady kwalifikacji gospodarzom, ponieważ w Mistrzostwach Świata może startować 12-u najlepszych w rankingu światowym zawodników. Robert wypełnił oba kryteria.

Wysoką dyspozycję potwierdziła Justyna Kasprzycka AZS AWF Wrocław, która choć uzyskała jeden z najlepszych wyników na świecie – 194 musiała uznać wyższość koleżanki z Białego Stoku – Kamili Lićwinko. Kamila wszystkie wysokości (również ten ostatni na 2 metry) pokonywała w pierwszych próbach. Domeną Dolnoślązaków okazały się być biegi sztafetowe 4x400m, w których wygrywały sztafeta żeńska AZS AWF Wrocław oraz męską WKS Śląsk Wrocław. Drugą lokatę wśród mężczyzn zdobyła również drużyna AZS AWF-u.

Srebrne medale zdobywali:

  • Kacper Chłond AZS AWF w 7-boju
  • Adrian Świderski WKS Śląsk w 3-skoku
  • Weronika Wedler AZS AWF w biegu na 200m
  • Mateusz Demczyszak w biegu na 3000m.

Brązowe: Ewelina Ptak WKS Śląsk w biegu na 400m

  • Jakub Szyszkowski WKS Śląsk w pchnięciu kulą
  • Urszula Domel AZS AWF w skoku wzwyż
  • Agata Forkasiewicz w biegu na 200m.

Wszystkie wyniki Dolnoślązaków podczas Halowych Mistrzostw Polski – Sopot 22-23.02.2014

fot. Marek Biczyk PZLA

Udostępnij.

Zostaw komentarz