9 medali dolnośląskich lekkoatletów na HMP w Toruniu

0

Na zakończonych w niedzielę Halowych Mistrzostwach Polski w Toruniu, Dolnoślązacy zdobyli pokaźny worek medali: 4 złote, 4 srebrne i 1 brązowy.

Najlepszym lekkoatletą został zawodnik AZS AWF Wrocław Rafał Omelko, który zdobył 2 złote medale. Po sobotnich eliminacjach na 400m (46,61) i dopołudniowych niedzielnych eliminacjach na 200m (21,47), po południu Rafał najpierw wygrał bieg na 200m z nowym rekordem życiowym 21,14, a 30 minut później zwyciężył na 400m z wynikiem 46,60 wyprzedzając drugiego na mecie Łukasza Krawczuka z WKS Śląsk Wrocław o 0,52 sek.

Złoty medal w pięcioboju kobiet zdobyła młoda wałbrzyszanka Weronika Grzelak. Podopieczna Grzegorza Banaszka uzyskała już drugi raz w tym sezonie wynik powyżej 4000 punktów (4051). Srebro w tej konkurencji wywalczyła Patrycja Skórzewska 3957p. z AZS AWF Wrocław

Czwartym złotym medalistą Mistrzostw Polski został trójskoczek WKS Śląsk Adrian Świderski. Do wygrania tej konkurencji wystarczył skok na odległość 16,38m .

Dwa medale z Torunia przywiozła sprinterka AZS-AWF Wrocław Agata Forkasiewicz. Podopieczna Williama Rostka w sobotę zajęła 2 miejsce w biegu na 60m z wynikiem 7,32 sek. (w eliminacjach ustanowiła rekord życiowy 7,28) a w niedzielę w biegu na 200m pobiegła 23,87 sek. co dało jej 3 miejsce.

Srebrny krążek w skoku wzwyż kobiet zdobyła Urszula Gardzielewska z AZS-AWF Wrocław. Ta wszechstronna zawodniczka (startowała również w pięcioboju zajmując 6 miejsce) pokonując 185cm uzyskała najlepszy wynik w sezonie.

9 zdobytych medali, 9 miejsc 4-6 pokazuje jak bardzo widoczni w Arenie Toruń byli lekkoatleci z Dolnego Śląska! Gratulujemy wszystkim zawodniczkom, zawodnikom i ich trenerom którzy przyczynili się do tak dobrego występu na 61 Halowych Mistrzostwach Polski.