Worek medali sprinterów z Lubina i Polkowic

0

10 stycznia w Cottbus odbył się tradycyjny Niemiecko – Polski Halowy Mityng Lekkoatletyczny. Rewelacyjnie w imprezie spisali się zawodnicy z Zagłębia Miedziowego. Na najwyższym stopniu podium stanęli: Kacper Więcław, Martyna Zaremba i Ola Dudziak z Sokoła Lubin oraz Damian Sztejkowski, Kacper Abramczyk i Paulina Pleszka z LKS Polkowice.

Sokół Lubin

W kategorii juniorów:
I miejsce w biegu na 60 m zajął Kacper Więcław, bijąc znakomitym wynikiem 6,96 rekord mityngu, Kacper Więcław zwyciężył również w biegu na 200 m wynikiem 22,67,
II miejsce w biegu na 200 m wynikiem 23,05 zajął Kacper Ambroży, który również znalazł się na 3 miejscu podium w biegu na 60 m bijąc wynikiem 7,06 rekord życiowy,
IV miejsce w biegu na 200 m zajął Artur Jacent, przebiegając ten dystans w 23,61,
VI miejsce w biegu na 60 m zajął wynikiem 7,30 Marek Wejksznia.

W kategorii młodszych juniorów:
I miejsce w biegu na 60 m zajęła Martyna Zaremba, przebiegając ten dystans w 7,99,
I miejsce w biegu na 200 m zajęła, z wynikiem 26,42, Ola Dudziak,
II miejsce w biegu na 200 m zajął Maciek Wierzbicki w czasie 24,46,
IV miejsce w biegu na 60 m przez płotki, wynikiem 8,84, zajął Dawid Szewczyk,
VI miejsce w biegu na 60 m, w czasie 7,38, zajął Krystian Bilik.

W kategorii młodzików VI miejsce w biegu na 60 m wynikiem 8,42 zajęła Ala Podgórska. Bardzo obiecująco zaprezentowali się również startujący w skoku w dal Piotr Ziemba i Ola Landwójtowicz.

Swój pierwszy międzynarodowy start zaliczyli również najmłodsi zawodnicy „Sokoła”, jednocześnie uczniowie szkoły podstawowej Zespołu Szkół Sportowych w Lubinie. Najlepiej spisali się: Karol Garbaczewski, który w kategorii 11 – latków zajął IV miejsce w biegu na 50 m oraz startująca na w tej samej kategorii na 800 m Paulina Plecińska – również IV w swojej konkurencji. Optymizmem napawają także starty w skoku w dal i biegu długim: Glorii Klughardt, Aliny Kostrzewy oraz Wiktorii Knull.

Trenerami wymienionych zawodników są: Mariusz i Elżbieta Knull oraz Andrzej Szczupak.

Na uwagę zasługuje również bardzo udany start 7 stycznia w czeskim Jabloncu, Kacpra Ambrożego, który wygrał bieg na 60 m przez płotki w czasie 8,28.

Siedem medali w halowym mityngu lekkoatletycznym w Cottbus zdobyli lekkoatleci LKS Polkowice:

I miejsca w biegu na 60 m z wynikiem 7,19 oraz na 200 m – 23,54 Damiana Sztejkowskiego,
I miejsce w skoku w dal z wynikiem 6,86 oraz II miejsce w biegu na 60 m – 7,22 Kacpra Abramczyka,
I miejsce w pchnięciu kulą – 12,87 Pauliny Pleszki,
IV miejsce w biegu na 60 m – 7,41 Michała Przygody,
IV miejsce w biegu na 200 m – 24,90 Kamila Krawczyka.

Warto przy tym dodać, że wynik D. Sztejkowskiego na 60 m oraz K. Abramczyka w skoku w dal otwierają krajowe zestawienia młodszych juniorów.

W kategorii starszych juniorów dwa II- gie miejsca zajęła Katarzyna Szczepańska – w skoku w dal wynikiem 5,18 oraz w biegu na 60 m wynikiem 7,98.

Trenerem wymienionych zawodników jest Robert Pierzchała.