Złote żniwa polskich lekkoatletów w Belgradzie

0

Na zakończonych w niedzielę w Belgradzie Halowych Mistrzostwach Europy polscy lekkoatleci zdobyli 12 medali !!! Aż 7 złotych, 1 srebrny i 4 brązowe. Dzięki tej zdobyczy Polska wygrała klasyfikację medalową mistrzostw!belgradDo najjaśniejszych reprezentantów polskiej ekipy należy zaliczyć zawodnika AZS-AWF Wrocław Rafała OMELKĘ. Najpierw w biegu indywidualnym na 400m zdobył srebrny medal z nowym rekordem życiowym 46,08 sek. (w 3 biegu w ciągu 2 dni!!!), a na koniec Mistrzostw w sztafecie 4x400m wraz z kolegami zdobył złoty medal nie mając sobie równych przez cały dystans.

1-sztafeta-m

Również ze złotym medalem w sztafecie 4x400m wraca do domu inny wrocławianin, zawodnik WKS Śląsk Wrocław Łukasz Krawczuk. Tak jak pozostali członkowie sztafety (Kozłowski K. Waściński P.) Łukasz od początku do końca nie oddał pierwszego miejsca na swojej zmianie.

Do półfinału biegu na 60m przedarła się zawodniczka AZS-AWF Wrocław Agata Forkasiewicz. I w eliminacjach i w półfinale uzyskała 7,46 sek.

Starty Dolnoślązaków uzupełnił Adrian Świderski. Zawodnik WKS Śląsk Wrocław w jedynej mierzonej próbie w 3-skoku uzyskał 16,01 co nie dało mu awansu do finału.
Wszystkim zawodnikom i ich trenerom gratulujemy!!!