8 medali KS AZS-AWF Wrocław na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski

0

W minionym tygodniu w dalekich Suwałkach odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski. Z Dolnoślązaków najlepiej wystartowali zawodnicy KS AZS AWF Wrocław. Zdobyli 8 medali (3 srebrne i 5 brązowych) gromadząc 295 punktów.

Najwięcej medali zdobyła Ewa Ochocka – wychowanka MKS Bolesłavia Bolesławiec, obecnie zawodniczka Williama Rostka. Ta utalentowana zawodniczka zdobyła 2 srebrne medale w biegach sprinterskich (100m- 11,78 200-24,76) oraz wraz z koleżankami K. Wrzesińską, A. Pałys, P. Małkowską w sztafecie 4×100 zdobyły brązowy medal z wynikiem 47,36. Trzeci srebrny medal zdobyła wychowanka MKS MOS Wrocław Paulina Hnida skacząc na wysokość 4,00 m.

Dwa brązowe medale zdobyli skoczkowie w dal trenujący pod okiem Z. Kokota. Iza Włodarska 6,04 m i Mateusz Jopek 7,23 m są wychowankami MKS MOS Wrocław i Górnika Wałbrzych. Trzeci na dystansie 400m ppł. był Kacper Ambroży z wynikiem 53,40, który przyszedł do AZS AWF Wrocław z Sokoła Lubin. Jak zawsze w sztafecie 4x400m zawodniczki akademickiego klubu liczyły się w walce o medale. I tym razem było podobnie. Magda Górka, Karolina Wrzesińska, Anna Pałys i Zosia Wróblewska wywalczyły brązowy medal z wynikiem 3.49,47.

Pozostali zawodnicy z Dolnego Śląska walczyli bardzo ambitnie plasując się najczęściej na miejscach finałowych.

Gratulujemy zawodnikom i ich trenerom za sukcesy osiągnięte w Suwałkach.