Dziewięć medali seniorów na mistrzostwach Polski

0

Na rozegranych w Białymstoku Mistrzostwach Polski Seniorów Dolnoślązacy zdobyli 9 medali (4 złote, 3 srebrne, 2 brązowe), a z tego dorobku lekkoatleci KS AZS AWF Wrocław uzyskali 7 medalowych miejsc, a lekkoatleci WKS Śląsk 2.

Rafał Omelko nie miał sobie równych w biegu na 400m (45,67), był 2 na 200m (21,12), oraz poprowadził sztafetę 4x400m AZS AWF Wrocław do złotego medalu (3.08,72). W biegu sztafetowym brali jeszcze udział Kacper Ambroży, Mateusz Kozłowski i Tomasz Sieradzan.
Joanna Linkiewicz, to złota biegaczka na 400m ppł (56,00), poza tym zdobyła również złoty medal wraz z koleżankami z AZS AWF Wrocław w sztafecie 4x100m . Oto skład sztafety: Forkasiewicz Agata, Ochocka Ewa, Stępień Angelika. No i 3 medal Asia zdobyła z pomocą koleżanek z klubu (Zofia Wróblewska, Anna Pałys, Małgorzata Linkiewicz) w sztafecie 4x400m (3.40,14)

Srebrny medal zdobył dyskobol WKS Śląsk Piotr Małachowski 64,44 m. Tym razem musiał uznać wyższość Roberta Urbanka 65,22 m. Również srebro wyskakała Urszula Gardzielewska AZS AWF Wrocław skacząc wzwyż 182 cm.

Cały dorobek uzupełnił Jakub Szyszkowski WKS Śląsk w pchnięciu kulą zdobywając brązowy medal (20,18 ).

Po Mistrzostwach Polski, PZLA powołał reprezentację na Mistrzostwa Świata, które od 4.08 będą odbywały się w Londynie.

Wśród powołanych są :

• Joanna Linkiewicz KS AZS AWF Wrocław 400m ppł
  • Rafał Omelko KS AZS AWF Wrocław 400m 4x400m
  • Jakub Szyszkowski WKS Śląsk Wrocław pchnięcie kulą
  • Piotr Małachowski WKS Śląsk Wrocław rzut dyskiem
  • Łukasz Krawczuk WKS Śląsk Wrocław sztafeta 4x400m

Trzymamy za reprezentację kciuki, a zawodnikom i ich trenerom gratulujemy medali i miejsc finałowych na mistrzostwach Polski.