Podsumowanie jesiennego sezonu przełajowego dolnośląskich lekkoatletów.

0

Podsumowanie jesiennego sezonu przełajowego dolnośląskich lekkoatletów.

Za nami TRIADA PRZEŁAJOWA, która dla wielu biegaczy była znakomitym testem do startu w najważniejszej imprezie przełajowej w Polsce – Mistrzostwach Polski w Biegach Przełajowych PZLA – Tomaszów Lubelski, 27.11.2021r. w której uczestniczyli między innymi biegacze zrzeszeni w dolnośląskich i lubuskich klubach lekkoatletycznych.

Pierwszą imprezą był 46. Cross Żagański, MMM w biegach przełajowych i Mistrzostwa Woj. Lubuskiego LDK, zorganizowane na podzamczu Pałacu Książęcego 6.11.2021r.
Cross Żagański od kilkunastu lat związany jest z historią wojskową Żagania, a dokładniej Wielkiej Ucieczki. W tym roku było identycznie choć Organizatorzy zawodów nie mieli łatwo ponieważ ten jeden z najsłynniejszych biegów przełajowych w Polsce był przełożony z wiosny, a w sztabie wolontariuszy w tym roku brakowało żołnierzy, którzy bronią polskich granic. Jednak środowisko sportowe nowo powstałego klubu WKS Omega Systems Żagań po raz kolejny wykazało się spokojem, profesjonalizmem i oddaniem w ważnej sprawie co w rezultacie oznaczało organizację zawodów na wysokim poziomie będących top na ziemi polskiej.
Najlepiej punktującymi klubami wśród startujących młodzików były:
1. SSMKS Parasol Wrocław 13 punktów
2. WLKS Wrocław 10 punktów
3. MLKS Agros Żary 7 punktów


Wyniki Wszystkich biegów 46 Crossu Żagańskiego:

https://super-sport.com.pl/wyniki/wyniki-2021/3152-46-cross-zaganski.html?fbclid=IwAR26jdP1eoj9Sq1Pa8JyTH82puQTnoaS8u7IAuvUYEWD9nABB5ZjQWXZiusi

Na malowniczych łąkach w niedzielę 14 listopada przy Bazie Harcerskiej Czerwonak w Szklarskiej Porębie został zorganizowany przez klub SMS Szklarska Poręba Garmin Cross Karkonoski. Wystartowali tam biegacze wyczynowi i amatorzy. Kobiety posiadające licencję PZLA biegały na dystansie 2km i 3km, a mężczyźni 3km i 5km. Dodatkowym biegiem był Przełaj MASTERS dla amatorów biegania we wspólnym startem kobiet i mężczyzn. Do wylosowania wśród startujących zawodników były między innymi profesjonalne zegarki do biegania firmy Garmin. Zawody stały na bardzo wysokim poziomie o czym może świadczyć start zawodników, którzy w Tomaszowie Lubelskim stawali na podiach Mistrzostw Polski.


Wyniki pięciu biegów Garmin Cross Karkonoski:

https://domtel-sport.pl/wyniki,zawody,5164

Trzecią imprezą przełajową w naszym regionie była 12. edycja Grand Prix Zagłębia Miedziowego w ramach której zorganizowano MDŚ Juniorów i Juniorów Młodszych w biegach przełajowych, a które odbyły się w Lubinie, 21 listopad 2021 r. na „Górce Wieloryb” . Organizatorem przełajów był Międzyszkolny Ludowy Klub Sportowy „Sokół” Lubin oraz Dolnośląski Związek Lekkiej Atletyki. Organizator Grand Prix wysłał do biegaczy jasny przekaz – ‘’zapraszamy Was Wszystkich”. Współzawodnictwo sportowe rozpoczęły dzieci biegając na dystansie 0,5km i 1km, następnie młodzicy (1km i 2km) po nich juniorzy młodsi i juniorzy (2km i 3km). Finałem tego dnia był bieg otwarty kobiet i mężczyzn na dystasie 5km, który ukończyło ponad 200 biegaczy. Wydarzenie mogliśmy śledzić na żywo za pośrednictwem kanału youtube/ TVRegionalna.pl. Już dziś trenerzy i działacze ,,Sokoła” zapraszają biegaczy do kolejnych cyklów Grand Prix, które odbędą się 5 grudnia w Legnicy (Lasek Złotoryjski). Łącznie uczestnicy będą mogli wystartować w 7 takich biegach. Trzecim starciem będzie Głogów, następnie Iwiny, Nowa Sól, Wilków i Szklary Górne.

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami:
https://dzla.pl/wp-content/uploads/2021/11/Wyniki_MDS_Juniorow_i_Juniorow_Mlodszych_Lubin_2021.pdf

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy udziału i wyników w jesiennych biegach przełajowych, które stały na bardzo wysokim poziomie sportowym. W szczególności ich organizatorom i sponsorom wszystkich trzech biegów.

Udostępnij.

Zostaw komentarz