Kasprzycka i Sobera z minimum na MŚ

0

10. mityng Pedro’s Cup w bydgoskiej hali Łuczniczka dostarczył fanom lekkiej atletyki niezapomnianych emocji. Na najwyższym światowym poziomie stanął konkurs skoku o tyczce mężczyzn. Rekord mityngu oraz rekord Polski all commers, atak na 20 rekord świata (6.15) Serhija Bubki to wyczyny Francuza – Renauda Lavillenie. Obok głównego kandydata do zdobycia już za miesiąc tytułu mistrza świata startowała nasza polska (dolnośląska) czołówka tyczkarzy. Zawodnik trenera Dariusza Łosia – Robert Sobera w konkursie pokonał wysokość 5.75 i uzyskał minimum na mistrzostwa świata.

Miejmy nadzieję, że zaprezentowana w Bydgoszczy rewelacyjna forma Roberta Sobery zostanie również potwierdzona podczas światowego czempionatu w Sopocie.

Innowacyjnym konkursem (pierwszy raz rozrywanym w Polsce w hali) podczas Pedro’s Cup był rzut ciężarkiem. Paweł Fajdek uzyskał rezultat 23.22 i aktualnie plasuje się na 2 lokacie w światowych tabelach w tej konkurencji.

W konkursie skoku wzwyż zawodniczka AZS AWF Wrocław – Justyna Kasprzycka pokonała wysokość 194 cm i również będzie reprezentować Polskę na mistrzostwach świata.

 

Udostępnij.

Zostaw komentarz