11 medali lekkoatletów na Mistrzostwach Polski Juniorów.

0

W dniach 28 -30 06 w Toruniu odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w których nasze zawodniczki i zawodnicy wywalczyli jedenaście medali.

Z dwoma medalami wraca Zofia Wróblewska z WLKS Wrocław. Podopieczna Kamila Kobiałki wywalczyła złoto w biegu na 200 m (23.76 s) oraz brąz w biegu na 100 m (12.01 s) i jest jedyną Dolnoślązaczką reprezentującą nasz region na mistrzostwach świata juniorów. Wystartuje tam w biegu na 200m i sztafecie 4x100m. Do bardzo udanych mogą zaliczyć swój start zawodnicy MKS Bolesłavia, którzy zdobyli trzy medale. Bezkonkurencyjny w biegu na 400 m ppł był Maciej Goss, który nie dał szans przeciwnikom i poprawiając prawie o sekundę rekord życiowy (52.43 s) zdobył złoty medal.

Jestem szczęśliwy. Po cichu liczyłem na medal, ale nie na złoty. Cieszę się z poprawy rekordu życiowego prawie o sekundę. Po raz pierwszy mogę powiedzieć, że nie popełniłem istotnych błędów w czasie biegu. Schodząc z ósmego płotka wiedziałem już ze zdobędę upragniony złoty medal. Dziękuję mojej trenerce, trenerowi Grumanowi oraz tym wszystkim, którzy pomogli mi w osiągnięciu tego sukcesu. Dziękuję koleżankom i kolegom za doping i wspólnie spędzone chwile na zgrupowaniach oraz treningach – powiedział po biegu Maciek.

Jego koleżanka klubowa Ewa Ochocka była druga również w biegu na 400 m ppł (60.03 s).Ewa była też o krok od zdobycia medalu na 100 m ppł. Do brązu na tym dystansie zabrakło jej zaledwie 0.02 s. Oboje są podopiecznymi Małgorzaty Markowskiej. Inny zawodnik Bolesłavii Bartosz Wróbel trenujący obecnie po okiem Marka Adamka stoczył wspaniałą walkę z rywalami w biegu na 3000 m z przeszkodami (9:10,17s) i zdobył brązowy medal. O zaciętości pojedynku przeszkodowców świadczy fakt, że wszyscy trzej medaliści na mecie zmieścili się w przedziale 0,61 s. Bartosz był również jednym z faworytów biegu na 5000m jednak dolegliwości żołądkowe wyeliminowały go z walki o wydawało się pewny medal.

Z występu swojego zawodnika może być zadowolony Damian Kordasiewicz (MKS Osa Zgorzelec). Paweł Basałygo wynikiem 7.26 m zdobył srebrny medal ustanawiając po raz kolejny w tym sezonie rekord życiowy .

W finale skoku o tyczce kobiet wystąpiło aż pięć zawodniczek trenera Dariusza Łosia. Paulina Hnida była druga (3.95 m) ustanawiając rekord życiowy a Paulina Szymanek trzecia (3.30 m).

W skoku w dal brązowy medal zdobyła także podopieczna tr. D. Łosia Izabela Włodarska skacząc na odległość (5.64).

Wspaniale rozegrał bieg na 5000 m Kamil Karbowiak (MKS MOS Wrocław). Podopieczny Marka Adamka zdobył srebrny medal (14.55.52 min ).

W biegu rozstawnym 4x 100 m mężczyzn srebrny medal (41.55 s) wywalczyła sztafeta MLKS Sokół Lubin. Srebrna sztafeta biegła w składzie : Marek Wejksznia, Kacper Ambroży, Kacper Więcław, Artur Jacent.

W końcowej klasyfikacji województw nasi lekkoatleci i lekkoatletki czwarte miejsce (375,5 pkt), a klasyfikacji klubów MKS MOS Wrocław trzecie miejsce (119,5 pkt)