Dolny Śląsk dla Królowej Sportu

0

Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego przekazał blisko 3 mln zł na budowę nowych obiektów lekkoatletycznych. W tym roku pomoc finansową na ich budowę otrzymało 11 dolnośląskich gmin, a wszystko dzięki realizowanemu w latach 2013-2015 programowi „Dolny Śląsk dla Królowej Sportu”.

Cezary Przybylski Marszałek Województwa Dolnośląskiego wraz z Jerzym Michalakiem Członkiem Zarządu Województwa Dolnośląskiego przekazali dziś beneficjentom programu czeki z dofinansowaniem.

W latach 2013 – 2014 w ramach tego projektu w naszym regionie powstało 31 nowoczesnych obiektów lekkoatletycznych (3 spośród nich zostaną ukończone w 2015 r.). Na ich realizację z budżetu województwa dolnośląskiego przekazano ponad 9,5 mln zł. Na realizację programu w 2015 r. w budżecie województwa przeznaczono 2,9 mln zł.

To ostatni etap naszego trzyletniego programu. Spotkał się on z ogromnym zainteresowaniem samorządów, które bardzo chętnie współpracowały przy budowie kolejnych obiektów. W tym roku rozpoczynamy kolejny program rozbudowy infrastruktury sportowej. Tym razem chcemy zadbać o małe lokalne baseny, które pozwolą realizować programy pływania w wieku szkolnym i wczesnoszkolnym – mówił podczas konferencji Cezary Przybylski Marszałek Województwa Dolnośląskiego.

„Dolny Śląsk dla Królowej Sportu” realizowany jest pod honorowym patronatem Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Swego poparcia dla programu udzielił Józef Lisowski, wybitny trener polskich lekkoatletów. Marszałek Przybylski dziękując trenerowi za wsparcie wyraził nadzieję, że obiekty zbudowane w ramach programu przyczynią się do wyławiania nowych talentów lekkoatletycznych i wychowania kolejnych pokoleń „lisowczyków”.

W ramach projektu, w każdej z 11 gmin zostanie wybudowany ogrodzony obiekt lekkoatletyczny składający się z bieżni lekkoatletycznej, skoczni w dal oraz boiska do piłki nożnej lub boiska wielofunkcyjnego.

Budowane stadiony to przykład dobrej współpracy z samorządami lokalnymi i naturalne uzupełnienie programów sportowych samorządu województwa. Wszystkim nam bardzo zależy, aby w każdej dolnośląskiej gminie możliwe było rozwijanie sportowych pasji dzieci i młodzieży. Po trzech latach realizacji programu jest to na pewno znaczenie łatwiejsze – mówił Jerzy Michalak Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego.

W tym roku pomoc finansową otrzyma 11 dolnośląskich gmin:

1. Gmina Brzeg Dolny
2. Gmina Leśna
3. Gmina Lubań
4. Gmina Lubawka
5. Gmina Milicz
6. Gmina Mysłakowice
7. Powiat Polkowicki
8. Gmina Szczawno Zdrój
9. Gmina Ścinawa
10. Gmina Wołów
11. Gmina Żórawina

W 2014 r. program realizowany był przez następujące gminy i powiaty:

1. Gmina Bierutów
2. Powiat Bolesławiecki
3. Gmina Długołęka
4. Gmina Miejska Dzierżoniów
5. Powiat Głogowski
6. Gmina Góra
7. Gmina Jawor
8. Gmina Jelcz-Laskowice
9. Gmina Lwówek Śląski
10. Gmina Miejska Oleśnica
11. Gmina Miejska Polanica Zdrój
12. Gmina Stronie Śląskie
13. Powiat Strzeliński
14. Gmina Miasto Szklarska Poręba
15. Gmina Miejska Świdnica

Beneficjentami programu w 2013 r. byli:

1. Gmina Bystrzyca Kłodzka
2. Powiat Głogowski
3. Miasto Jelenia Góra
4. Gmina Miejska Kamienna Góra
5. Powiat Legnicki
6. Gmina Łagiewniki
7. Gmina Miasto Oława
8. Gmina Strzelin
9. Gmina Środa Śląska
10. Gmina Twardogóra
11. Gmina Wałbrzych
12. Gmina Węgliniec
13. Gmina Wrocław
14. Gmina Miejska Złotoryja
15. Gmina Żarów
16. Gmina Żmigród

źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego

Udostępnij.

Zostaw komentarz