Wielobojowe święto w Suwałkach

0

Równolegle w Suwałkach toczyły się zmagania w ramach Mistrzostw Polski wieloboistek, wieloboistów i zespołów sztafetowych. Pierwsze dwa dni czerwca na stadionie w Suwałkach toczyła się rywalizacja o medale w czterech kategoriach wiekowych kobiet i mężczyzn: (U16, U20, U23 i senior). Jedyny złoty medal wywalczył Michał Zazula MKS Bolesłavia Bolesławiec w 5-boju U16 (podopieczny tr. B.Grumana),w niezbyt sprzyjających warunkach uzyskał 3365pkt, a pamiętamy jeszcze jego bardzo dobry występ 12-13.05. we Wrocławiu gdzie zdobył 3413pkt. W tej samej kategorii wiekowej brązowy medal wywalczył Miłosz Wieczorek z MLKS Echo Twardogóra (2896pkt) i w międzyczasie wspomógł sztafetę wojewódzką U16 biegnąc 300m i zdobywając złoto wraz z kolegami. W kategorii M U23 brąz wywalczył zawodnik KS AZS AWF Wrocław Mikołaj Jakóbczak – 7017pkt. W załączniku wyniki wszystkich dolnośląskich wieloboistów. Gratulacje!!!