Badania selekcyjno-diagnostyczne zawodników do ZKN na 2019 r.

0
Badania zawodników proponowanych do szkolenia w 2019 roku w Zapleczu Kadry Narodowej odbędą się 01.12.2018r. w Opolu. Kluby zainteresowane szkoleniem swoich zawodników w ramach ZKN proszone są o przesłanie swoich propozycji na załączonym druku do dnia 10.11.2018r na e-maila kozanecka@dzla.pl. Przypominam o obowiązku posiadania przez kandydatów ważnej licencji zawodniczej, ważnych badań lekarskich oraz spełnionej normy wynikowej dla wieku zawodnika.Tabela z normami wynikowymi w załączniku poniżej.
Po dokonaniu weryfikacji zgłoszonych kandydatur przez trenerów blokowych i trenera koordynatora, lista zostanie przedstawiona na konferencji w Szklarskiej Porębie – a następnie zostanie dokonane zgłoszenie przez internetowy system.


Ocenie będą podlegać następujące elementy:
1.Ocena poziomu wyników sportowych w wybranych konkurencjach lekkoatletycznych – normy wynikowe dla poszczególnych grup wiekowych. – tabela w załączniku
2.Tempo przyrostu wyników sportowych w kolejnych latach.
3.Ocena współzależności poziomu wyjściowego i tempa przyrostu cech i właściwości w wyniku oddziaływania treningu sportowego.
4.Ocena skuteczności startowej.
5.Ocena perspektywy rozwoju zawodnika.
Udostępnij.

Zostaw komentarz