Zmarł Bolesław Lubikowski

0

Zarząd Dolnośląskiego Związku Lekkiej Atletyki oraz MKS „Osa” Zgorzelec z ogromnym żalem informują, że w dniu 26 kwietnia zmarł Bolesław Lubikowski, trener rzutu młotem w klubie Osa, w latach 1994-2014. Wspaniały człowiek, znakomity trener, który dla swoich zawodników był często drugim ojcem. Tym razem przegrał walkę z chorobą, chociaż w swoim ciekawym, ale niezwykle skomplikowanym życiu pokonywał wiele trudności.

Urodził się 18 lipca 1934roku w Wielkich Puzyrkach, skąd rodzina została zesłana do Kazachstanu. Kiedy ojca wcielono do wojska wraz z bratem znalazł się w Domu Dziecka. W roku 1958 przeniósł się na Krym, gdzie skończył sportową uczelnię w Symferopolu i rozpoczął pracę trenerską wychowując wielu znakomitych młociarzy.
W roku 1994 brat umożliwił mu powrót do Polski, gdzie zamieszkał w miejscowości Zaręba i podjął pracę w Osie. Mimo faktu, że jego rodzina nigdy nie wyrzekła się polskiego obywatelstwa i nie zmieniła nazwiska oraz mimo posiadania polskiego aktu urodzenia pięć lat czekał na przyznanie polskiego obywatelstwa. Podczas swojej pracy w Polsce doprowadza do wysokich wyników liczną rzeszę medalistów i finalistów Mistrzostw Polski w różnych kategoriach wiekowych. Pod jego fachowym okiem rozwijali swoje talenty Marcin Fernówka, Krzysztof Poziomek, Małgorzata Grzesik, Rafał Konopski, Ewa Sobkiewicz, Tomasz Fit, Małgorzata Wysoka, Piotr Wojewoda, Agnieszka Pawłowska, Paulina Felińska. Chętnie dzielił się wiedzą. Między innymi z jego doświadczenia korzystała od samego początku Jolanta Kumor trenując Pawła Fajdka.

Trener Bolek, jak Go nazywano posiadał ponadto niezwykły dar, jak to nazywano „ręce, które leczą”. Wielu zawodników ale także trenerów, działaczy i sympatyków sportu korzystało z jego medycznej wiedzy, która była znakomitą mieszanką nauki i medycyny naturalnej.

Pogrzeb Bolesława Lubikowskiego zaplanowano na 5 maja w Lubaniu.

Udostępnij.

Zostaw komentarz