Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w biegach na przełaj

0

Źródło: Lubuski Związek Lekkiej Atletyki

Na stadionie „Syrena” w Żarach 28 marca 2015 r. odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w biegach przełajowych oraz biegi dzieci starszych na dystansie 1000 m. i bieg open na dystansie 4000 m. W zawodach wzięło udział ok 200 zawodników z 19 klubów z województw lubuskiego i dolnośląskiego.

W biegach dzieci na dystansie 1 km. wśród dziewcząt triumfowała Natalia Bielak z Żar przed Nikolą Sobczak z Sulęcina, natomiast wśród chłopców zwyciężył Michał Pytel z Oleśnicy drugi był Kamil Gierula z Grabika. Mistrzostwa Młodzików odbyły się na dwóch dystansach pierwsza szesnastka każdego z biegów zdobywała punkty dla swoich klubów. Wśród dziewcząt które rywalizowały na dystansie 1500 m pierwsze miejsce zajęła Wiktoria Ryng z Oleśniczanki na piątym miejscu uplasowała się najlepsza „żaranka” Iga Świątek, na dystansie 2500 m zwyciężyła Julia Gloger z Parasola Wrocław a na 13 miejscu bieg ukończyła Martyna Bardel z Żar. Zwycięzcą biegu na 2000 m był Michał Linstedt z Parasola Wrocław a brązowy medal zdobył zawodnik Agrosu Żary Oskar Wrona, w biegu na 3000 m. wygrał Kacper Skibiak z Piasta Bolków, punkty w tym biegu dla Agrosu zdobyli Miłosz Bielak który był piąty i piętnasty na mecie Adrian Cieślak. W biegu open na dystansie 4000 m. wśród kobiet triumfowała Kamila Pogoda z Astry Nowa Sól przed Agatą Kowalczykowską z Nowej Soli i Mają Mizianko z Oleśniczanki, wśród mężczyzn zwyciężył Aleksander Kot z Oleśniczanki przed Patrykiem Ciecierskim z Astry Nowa Sól i Norbertem Boguckim z Zielonej Góry, najlepszym żarskim zawodnikiem był Piotr Pękala który ukończył bieg na siódmym miejscu. Organizatorami i fundatorami atrakcyjnych nagród byli: Urząd Miasta Żary, Miejski Ośrodek Sportu Rekreacji i Wypoczynku w Żarach oraz Lubuski Związek Lekkiej Atletyki, a nagrody wręczali Wiceburmistrz Żar Olaf Napiórkowski, Dyrektor MOSRiW Andrzej Markulak i Sekretarz Zarządu LZLA Andrzej Szczesny.