Dolnośląska Gala Sportu Młodzieżowego

0

Dolnośląska Gala Sportu Młodzieżowego to podsumowanie efektów sportowej rywalizacji dzieci i młodzieży za rok 2013 organizowanej w ramach ogólnopolskiego „Systemu Sportu Młodzieżowego”. Podczas uroczystości w Legnicy marszałek Cezary Przybylski i wicemarszałek Radosław Mołoń nagrodzili kwotą 670 tys. zł 87 klubów z całego Dolnego Śląska.

Gala Sportu Młodzieżowego to okazja do podziękowania młodym sportowcom, trenerom oraz dolnośląskim klubom, za wysiłek i osiągnięcia, które pozwoliły Dolnemu Śląskowi zająć IV miejsce w ogólnopolskim „Systemie Sportu Młodzieżowego”. Jest to organizowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki zbiór zasad i regulaminów organizacji szkolenia i współzawodnictwa sportowego uzdolnionej młodzieży. Gościem honorowym gali była Natalia Czerwonka, srebrna medalistka w łyżwiarstwie szybkim z IO w Soczi. Podczas uroczystości w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Legnicy marszałek Cezary Przybylski i wicemarszałek Radosław Mołoń wręczyli dolnośląskim klubom sportowym nagrody finansowe, a najlepsze dolnośląskie gminy i związki sportowe otrzymały wyróżnienia za osiągnięcia w „Systemie Sportu Młodzieżowego”.

Samorząd naszego województwa konsekwentnie wspiera najmłodsze talenty z naszego regionu. Fundujemy stypendia, przyznajemy nagrody za sukcesy w międzynarodowych imprezach. Mam również nadzieję, że boiska budowane w ramach programu „Dolny Śląsk dla Królowej Sportu” będą miejscem, które pozwoli naszym sportowcom sięgnąć po najwyższe laury – powiedział marszałek Przybylski.
– Gratuluję wszystkim sportowcom i trenerom. Dziękuję Wam za ciężką pracę. Taki dzień jak dziś jest dowodem, że warto inwestować w sport najmłodszych. Trzymam za Was kciuki, życzę dalszych sukcesów i mam nadzieję, że za rok Dolny Śląsk awansuje do pierwszej trójki w ogólnopolskim Systemie Sportu Młodzieżowego – podkreślił wicemarszałek Mołoń

W sumie wyróżniono 121 sekcji z 87 klubów dla których przeznaczono kwotę 670 tysięcy złotych. Nagrody te zarząd Dolnego Śląska przeznacza na dalszą pracę szkoleniową z dziećmi i młodzieżą. Nagrodami finansowymi uhonorowano kluby, które szczególnie wyróżniły się we współzawodnictwie sportowym dzieci i młodzieży w roku 2013 zdobywając, co najmniej 30 punktów i zajmując czołowe miejsca w kraju. Spośród wszystkich klubów na Dolnym Śląsku najwięcej punktów uzyskał Śląsk Wrocław, drugie miejsce zajęła MKS Juvenia Wrocław, trzecie przypadło AZS AWF Wrocław (w dalszej kolejności znalazły się: MKS Karkonosze Jelenia Góra, MKS-MOS Wrocław, KS Gwardia Wrocław, WKK Wrocław, KS Śnieżka Karpacz, LUKS Kwisa Leśna, WSKT Wrocław).

W łącznej klasyfikacji Województwo Dolnośląskie dzięki sukcesom młodych sportowców zajęło IV miejsce w kraju. W pięciu dyscyplinach: biathlonie, saneczkarstwie, taekwondo ITF, strzelectwie sportowym oraz kobiecej piłce nożnej Województwo Dolnośląskie jest najlepsze w kraju a w 22 dyscyplinach znalazło się w pierwszej trójce w Polsce.

Zawody rozgrywane w systemie współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży obejmują rywalizację w ramach: Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików, Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych znanych pod nazwą Ogólnopolskich Olimpiad Młodzieży, Mistrzostw Polski Juniorów, Młodzieżowych Mistrzostw Polski.

Wśród wyróżnionych sekcji lekkoatletycznych naszego województwa w tegorocznym podsumowaniu 2013r., znalazły się:

  • WKS Śląsk Wrocław
  • KS AZS-AWF Wrocław
  • MKS MOS Wrocław
  • MKS Bolesłavia Bolesławiec
  • MKS OSa Zgorzelec
  • LKS Górnik Wałbrzych
  • LKS Polkowice
  • MLKS Echo Twardogóra
  • MLKS Sokół Lubin
  • MKL 12 Jelenia Góra

źródło UWMD

Udostępnij.

Zostaw komentarz