MSiT – orliki lekkoatletyczne

0

W 2015 roku wdrożony zostanie program budowy Orlików lekkoatletycznych – zapowiedział we wtorek minister sportu Andrzej Biernat. O planach tych mówił na posiedzeniu senackiej Komisji Nauki, Edukacji i Sportu, której przedstawiał zamierzenia swojego resortu.

Program ma polegać na rozbudowie o infrastrukturę lekkoatletyczną już istniejących obiektów, a nie na budowaniu nowych. – Tam, gdzie będzie to możliwe, chcemy uzupełnić istniejące już Orliki 200-metrową bieżnią lekkoatletyczną – powiedział minister. – Jeśli nie da się zbudować bieżni, będą to przynajmniej instalacje do skoku w dal lub skoku wzwyż – dodał.

Program budowy Orlików lekkoatletycznych ma być wdrożony w 2015 roku. Resort sportu na ten rok wydzieli w swoim budżecie pieniądze na ten cel (według wstępnych planów 10-15 mln zł) i będzie oczekiwał od samorządów wniosków o dofinansowanie.

Program budowy w gminach Orlików – sztucznych boisk, przede wszystkich piłkarskich – był jednym ze sztandarowych pomysłów rządu Donalda Tuska.

W ramach zakończonego już programu „Moje Boisko Orlik 2012” na terenie kraju powstały 2604 obiekty. Z programem tym bezpośrednio związany jest uruchomiony 1 września projekt „Nasz Orlik”, który – jak mówił wcześniej Biernat – ma na celu zapewnienie, by zajęcia odbywające się na tych boiskach prowadzone były w sposób ciekawy i profesjonalny.

Udostępnij.

Zostaw komentarz