Wielki powrót, czyli srebro MMP na 10 000m!

0

27 kwietnia w Białogardzie odbyły się Młodzieżowe Mistrzostw Polski w biegu na 10 000m. Województwo dolnośląskie reprezentowało 4 zawodników. Podopieczna trenera Marka Adamka- Klaudia Pędziwiater (WKS Śląsk Wrocław) wywalczyła wicemistrzostwo Polski. Lekkoatletka uzyskała I klasę sportową wynikiem 36:33.94. Na 12 miejscu dobiegła Dorota Silarska (KS AZS AWF Wrocław), ustanawiając czas 38:32.60, zawodniczkę prowadzi trener Jacek Wosiek.

Zawodniczka Śląska od początku trzymała się w ścisłej czołówce biegu. Współpracowała ze zwyciężczynią biegu Katarzyną Rutkowską 36:24.16 (KS Podlasie Białystok) na zmianę prowadząc kolejne kilometry. Przy ostatnim okrążeniu naszą zawodniczkę wyprzedziła Anna Wójcik 36:35.27 (KKS Victoria Stalowa Wola), jednak decydujące metry zdecydowanie należały do Klaudii, która przez bardzo długi czas zmagała się z problemami zdrowotnymi. Szczególne gratulacje za powrót w wielkim stylu dla medalistki jaki i dla zawodniczki z klubu AZS AWF Wrocław, która debiutowała na zawodach o randze mistrzostw Polski.

W kolejnych biegach startowali: Bartłomiej Przedwojewski (WKS Śląsk Wrocław) i Kamil Karbowiak (MKS MOS Wrocław). Bartek biegnący w I serii nie poradził sobie z trudnym dystansem i zszedł po 6000m. Natomiast druga seria przysporzyła nam kolejnych pozytywnych wrażeń. Kamil dobiegł na drugiej pozycji z bardzo dobrym rezultatem 31:22.56, warto dodać że zawodnik z rocznika 95 startował PK i zmagał się ze starszymi i dużo bardziej doświadczonymi biegaczami. Obu zawodników również prowadzi trener Marek Adamek.

Kolejny rok MMP w biegu na 10 000m zakończył się udanym występem naszym reprezentantów. Przypominając sukces z ubiegłego roku- Dominiki Napieraj (KS AZS AWF Wrocław), która zdominowała pozostałe zawodniczki prawie o minutę. Serdeczne gratulacje dla zawodników jak i trenerów!

Samanta Paraniak / fot. archiwum prywatne Katarzyny Rutkowskiej

Udostępnij.

Zostaw komentarz