Zmarł trener Czesław Kołodyński

0

Z przykrością zawiadamiamy, że w dniu 24 kwietnia 2014 roku zmarł Czesław Kołodyński – trener WKS Śląsk Wrocław, MKS Parasol Wrocław oraz WLKS Wrocław, sędzia lekkiej atletyki.

Czesław Kołodyński urodził się 1 kwietnia 1941 r w Kamionce Strumiłowskiej. Był wychowankiem WKS Śląsk Wrocław, uczestnikiem ME w Budapeszcie w 1966 roku, medalistą mistrzostw Polski w biegach długich. Po zakończeniu kariery sportowej został żołnierzem zawodowym i trenerem sekcji lekkiej atletyki w WKS Śląsk Wrocław.

72-545547844-t

Jego wychowankowie byli między innymi wielokrotnymi medalistami mistrzostw Polski i reprezentantami kraju w imprezach międzynarodowyh (Maciej Kunicki i Krzysztof Wesołowski). Przez ostatnie lata pracował w SS MKS Parasol Wrocław.

Do najbardziej znanych podopiecznych trenera Czesława Kołodyńskiego należeli: A. Miernik, M. Gębarzewski, D. Boratyński, M. Zieleń, M.P Frankowscy.

Pogrzeb trenera Czesława Kołodyńskiego odbędzie się 29 kwietnia 2014 r (wtorek) o godzinie 11:00 na cmentarzu na Osobowicach we Wrocławiu.
Cześć jego pamięci

Z. Kokot / J. Serafińska – Gruman

Udostępnij.

Zostaw komentarz