Stadion im. Stanisława Merdasa w Bolesławcu

0

Tablica upamiętniająca Stanisława Merdasa zostanie odsłonięta w najbliższą sobotę, o godzinie 11:00, na stadionie przy ul. Spółdzielczej w Bolesławcu.

W sobotę (14 czerwca), o godz. 11:00, na Stadionie Miejski im. Stanisława Merdasa przy ul. Spółdzielczej 2 w Bolesławcu odbędzie się uroczyste odsłonięcie tablicy pamiątkowej patrona obiektu. Po części oficjalnej w szranki staną bolesławieckie przedszkolaki, które wraz z rodzicami rywalizowały będą w I Bolesławieckiej Lekkoatletycznej Przedszkoliadzie. Całość zakończy występ artystyczny dzieci z Miejskiego Przedszkola Publicznego nr 4 w programie „Owocowy Blues”.

Stanisław Merdas – wybitny pedagog, trener lekkiej atletyki i siatkówki, wielki przyjaciel młodzieży. Współtwórca struktur sportowych w Bolesławcu. Współzałożyciel Międzyszkolnego Klubu Sportowego „Bolesłavia”. Wychowawca dziewięciu medalistów Mistrzostw Polski Juniorów w rzutach lekkoatletycznych. Dla uczczenia jego pamięci Rada Miasta Bolesławiec Uchwałą Nr XLIV/364/2013 z dnia 27 listopada 2013 r. nadała Stadionowi Miejskiemu położonemu w Bolesławcu przy ul. Spółdzielczej imię Stanisława Merdasa.

istotne.pl

Udostępnij.

Zostaw komentarz