X Halowe Mistrzostwa Europy Weteranów w Lekkiej Atletyce Toruń 2015

0

Drodzy uczestnicy oraz organizatorzy X Halowych Mistrzostw Europy Weteranów w Lekkiej Atletyce Toruń 2015,

jest mi niezmiernie miło objąć patronatem tę imprezę, która tak doskonale wpisuje się w priorytety Ministerstwa Sportu i Turystyki. Chcemy wspierać i upowszechniać sport – zwłaszcza ten, który można uprawiać przez całe życie. Zawody weteranów są doskonałym dowodem na to, że takim właśnie sportem jest lekka atletyka.

Lekka atletyka, bez względu na kategorię wiekową, jest przede wszystkim walką z własnymi słabościami, walką z kolejnymi barierami, rekordami, których pokonanie przynosi sportowcowi największą satysfakcję, czego życzę wszystkim uczestnikom zawodów.

Nie bez znaczenia dla osiąganych wyników podczas tej rywalizacji będzie z pewnością to, że zostanie ona rozegrana na szczególnej bieżni. To na niej – przed rokiem – odbył się światowy halowy czempionat w Sopocie, to na niej ustanowiono mnóstwo rekordów życiowych, rekordów kraju a nawet rekord świata. Życzę, by podobnym bilansem, mogli cieszyć się zawodnicy i organizatorzy X Halowych Mistrzostw Europy Weteranów w Lekkiej Atletyce Toruń 2015.

Niech motywacją dla wszystkich uczestników tej sportowej imprezy stanie się Stanisław Kowalski, który ustanawiając rekord Europy w kategorii M100, udowodnił, że nigdy nie jest za późno na sukces. Drodzy Sportowcy, Wasze największe osiągnięcia, z pewnością jeszcze przed Wami.

Organizatorom X Halowych Mistrzostw Europy Weteranów w Lekkiej Atletyce Toruń 2015 życzę, by z dumą mogli stwierdzić, że przyczynili się do wzmocnienia postrzegania Polski na arenie międzynarodowej jako solidnego i sprawnego gospodarza największych sportowych imprez.

Andrzej Biernat
Minister Sportu i Turystyki

Drodzy przyjaciele lekkiej atletyki,
w imieniu zarządu Europejskiego Związku Weteranów Lekkiej Atletyki (EMA) chciałbym Was serdecznie pozdrowić z okazji 10. Mistrzostw Halowych.
W tym roku gościmy w Polsce, w mieście, w którym 19.2.1473 urodził się lekarz, administrator i późniejszy astronom Nikolas Koppernigk.
Mikołaj Kopernik – jak dzisiaj pisze się jego nazwisko w podręcznikach historii – był wizjonerem, który kwestionował wiele „prawd“ i w roku 1543 opublikował wyniki swoich badań nad systemem słonecznym. Od tego czasu nie ziemia, lecz słońce stoi oficjalnie w centrum naszego systemu planetarnego.
Wprawdzie nie w centrum systemu słonecznego, ale w mieście Toruniu będzie się obracać europejska lekka atletyka weteranów w dniach od 23 do 28 marca 2015.
Cieszmy się razem z pobytu w Toruniu. Smakujmy aurę miasta z jego tysiącletnią historią i gościnność gospodarzy.
Toruń jest doskonale przygotowany. Oczekują Was tutaj nowoczesna infrastruktura, organizacja poparta doświadczeniem i wspaniała atmosfera sportowych zmagań.
Serdecznie witam w Toruniu

Kurt Kaschke
Prezydent EVAA

Udostępnij.

Zostaw komentarz