XXX Międzynarodowy bieg uliczny o memoriał B. Psujka

0

Wojskowy Klub Sportowy „Oleśniczanka” organizuje XXX Jubileuszowy Międzynarodowy Bieg Uliczny, który odbędzie się w Oleśnicy dnia 20.09. 2014. od godz 12 na dystansie10 km ulicami miasta ze startem i metą na Placu Zwycięstwa. Międzynarodowy Bieg Uliczny w Oleśnicy zapoczątkowany został w roku 1984 z inicjatywy wówczas mjr Wiesława Kiryka, założyciela WKS „Oleśniczanka”

jednego z najlepszych polskich trenerów lekkiej atletyki. Od 1990 r. bieg organizowany jest jako Memoriał poświęcony ku pamięci tragicznie zmarłego zawodnika Bogusława Psujka, wielokrotnego medalistę Mistrzostw Polski, zwycięscy maratonów w Bepu i w Berlinie . Każdego roku wśród zaproszonych gości byli znani polscy i zagraniczni sportowcy, politycy, artyści, ludzie mediów i świata biznesu. Bieg na stałe wpisał się w ogólnopolski kalendarz wydarzeń kulturalno-sportowych. Swoją obecność podczas XXX Jubileuszowego biegu w Oleśnicy zapowiedzieli : obecny srebrny medalista Mistrzostw Europy z Zurychu w biegu maratońskim Yared Shegumo zwycięzca w 2011 roku Naszego Biegu w Oleśnicy.
Bogusław Mamiński (Wicemistrz Świata Helsinki 1983, Wicemistrz Europy Ateny 1982, dwukrotnie startował na Olimpiadach Moskwa 1980 i Seul 1988 oraz wielokrotny Mistrz Polski ) Jacek Wszoła (Mistrz Olimpijski w skoku wzwyż–2,25m,1976,Montreal). Grzegorz Gajdus olimpijczyk z Atlanty, posiada jeden z najlepszych wyników w Polsce w maratonie 2.09, 23 (2003r. Eindhoven, Holandia). Były reprezentant i rekordzista Polski w biegu na 10.000m Henryk Nogala 28:31, 2 (1974r.) Jan Zakrzewski olimpijczyk z Aten w biegu przeszkodowym, Wojciech Bartnik (brązowy medalista w bokserskiej wadze półciężkiej Igrzysk Olimpijskich w Barcelonie, 1992). Marian Woronin jeden z najszybszych europejczyków na 100 m. Artur Kozłowski MUKS Sieradz – wielokrotny reprezentant i medalista Polski w biegach długich, uczestnik Mistrzostw Europy. Były Mistrz Świata w biegach narciarskich z 1978 roku Józef Łuszczek.

PLAKAT XXX Międzynarodowy Bieg Uliczny

Reprezentanci Kenii, Robert Wambua Mbitho oraz Daniel Muindi Muteti zwycięzca wielu biegów ulicznych w Polsce. Artur Kłeczek wielokrotny medalista Mistrzostw Polski w biegach długich oraz wielu reprezentantów Polski naszego klubu, którzy przez wiele lat rozsławiali nasz kraj i Miasto Oleśnicę oraz liczna rzesza mieszkańców naszego powiatu i miasta. W ramach tegorocznego biegu odbędą się biegi towarzyszące. Marszobiegi dla dzieci szkół podstawowych i szkół gimnazjalnych gdzie młodzieży będzie towarzyszył srebrny medalista Mistrzostw Europy z Zurychu w biegu maratońskim Yared Shegumo. Każdy uczestnik biegu otrzyma pamiątkowy medal, chrupki i słodycze, dyplom ukończenia i napoje, a szkoły które wystawią największą liczbę uczniów nagrody w postaci sprzętu sportowego. W ramach biegu głównego na dystansie 10 km(5 petlix2km) odbędą się biegi policjantów na 2 km (1 x 2 km) oraz bieg juniorów i juniorek na 4km (2 x 2k m) wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkową koszulkę i medal oraz talon konsumpcyjny. Atrakcją tegorocznego biegu ulicznego będzie start na 1km znanych i zasłużonych zawodników, którzy przez wiele lat reprezentowali nasz klub. Wystawa i pokaz markowych samochodów Toyota, Mercedes, Honda, mini plac zabaw dla dzieci, występ żeńskiego zespołu tanecznego VENUS oraz losowanie fantów tuż po Biegu Głównym.

W ramach XXX Jubileuszowego biegu ulicznego odbędą się następujące biegi:

  • Bieg Główny na dystansie 10 km (5 pętli x 2000 m) Bieg policjantów na 2 km (1 x 2 km) oraz bieg juniorów i juniorek na 4km (2 x 2 km) – godz. 12:00
  • Bieg „Po latach” na 1km – godz. 11:45
  • Bieg dla szkół gimnazjalnych na 2 km o godzinie – godz. 11:20
  • Marszobiegi dla dzieci szkół podstawowych o 200 m (I i II klasy) osobno dziewczęta i chłopcy – godz 11:00, o 1000 m (III do VI klasy). osobno dziewczęta i chłopcy- godz-10:00

XXX Jubileuszowy Bieg będzie wyjątkowym wydarzeniem w historii Oleśnicy, czego doświadczą tysiące mieszkańców Miasta oraz powiatu oleśnickiego, telewidzów, użytkowników internetowych mediów,  a naszym Sponsorom, da trudną do przecenienia możliwość promowania własnej marki i ugruntowania pozytywnego wizerunku poprzez ten element – promując zdrowy styl życia.

Organizatorzy zapraszają do licznego udziału i starcie w Memoriału. Zgłaszać można się na stronach www.wksolesniczanka.pl, www.datasport.pl.

LINK do zapisów elektronicznych będzie aktywny do 11.09 2014 r. do godz. 21.00

Komunikat Org. biegów dzieci w Oleśnicy – PSUJEK 2014-1

Udostępnij.

Zostaw komentarz