Karolina Jóźwiak jedzie na mistrzostwa świata!

0

Autor: Józef Marcinów, fot. Paweł Wiśniewski

Zgorzelczanka, uczennica LO im. Braci Śniadeckich w Zgorzelcu – Karolina Jóźwiak będzie reprezentowała nasze miasto na Mistrzostwach Świata w lekkiej atletyce!

6 i 7 czerwca w Krakowie wieloboistki i wieloboiści walczyli o medale i tytuły Mistrzów Polski w kategorii seniorów i juniorów. Za zgodą Polskiego Związku Lekkiej Atletyki w imprezie wystartowały dwie utalentowane polskie juniorki młodsze.

Patrycja Adamczyk z Polonii Pasłęk i Karolina Jóżwiak ze zgorzeleckiej „OSY” walczyły o minimum na Mistrzostwa Świata Juniorów Młodszych, które w tym roku odbędą się w Cali (Kolumbia) w dniach od 15 do 19 lipca. Obie zawodniczki potwierdziły bardzo dobre przygotowanie do sezonu, Patrycja, wynikiem 5219pkt, ustanowiła rekord Polski, Karolina, rekordem życiowym-5006pkt, również zapewniła sobie prawo startu na Mistrzostwach Świata!

W Krakowie Karolina ustanowiła nowe rekordy życiowe w skoku wzwyż -163cm,w biegu na 200m- 26,32sec i w rzucie oszczepem -39,82m i wyrównała najlepsze tegoroczne rezultaty w biegu na 100ppł-14,73sec i w skoku w dal-522cm. Podopieczna trenera Damiana Kordasiewicza tym startem zrewanżowała się firmie Unirubber za finansowe wsparcie i obiecuje kolejne rekordy na Mistrzostwach Świata, czego jej szczerze życzymy.

Udostępnij.

Zostaw komentarz