Kursy instruktora lekkiej atletyki

0

Polski Związek Lekkiej Atletyki informuje, że na stronie Polskiej Akademii Sportu ukazała się niepełna i mogąca wprowadzać w błąd uczestników informacja dotycząca organizacji kursu instruktora lekkiej atletyki.
http://www.kursyinstruktorskie.edu.pl/lekka_atletyka_lekkoatletyka.htm

Zapis dotyczący :”Kurs instruktora lekkiej atletyki przygotowuje i uprawnia absolwentów do pracy w związkach sportowych, klubach sportowych, rekreacyjnych i komercyjnych, ośrodkach sportu, rekreacji i kultury, placówkach wypoczynku, na obozach i koloniach, prowadzenia zajęć w ramach lekcji wychowania fizycznego (podniesienie kwalifikacji zawodowych nauczycieli)” nie dotyczy Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, a co za tym idzie kwalifikacje uzyskane na tym kursie nie zostaną uznane przez Związek, instruktor nie otrzyma licencji i nie będzie mógł na podstawie tych kwalifikacji otrzymywać jakiegokolwiek wynagrodzenia w związku lub programie opiniowanym przez Związek.
Dla wyjaśnienia, w świetle obecnych przepisów każdy podmiot może organizować kursy w tym zakresie na dowolnych ustalonych wyłącznie przez siebie zasadach. W związku z Taką sytuacją PZLA podjął kroki regulowania kwalifikacji na własne potrzeby i wg. własnych zasad. Zgodnie z uchwałą Zarządu Związku respektowane będą wyłącznie te kursy, które organizowane są bezpośrednio przez PZLA lub na realizację, których Związek podpisał stosowne porozumienia, a dyplom zostanie wydany i zarejestrowany w Związku.
Podmioty, które podpisały porozumienia z PZLA znajdują się w poniższym linku:
http://www.pzla.pl/zwiazek.php?_a=1&kat_id=215&_id=9055

Wszystkie pozostałe informacje dotyczące organizacji kursów kwalifikacyjnych i zasad znajdują się na stronie:
http://www.pzla.pl/zwiazek.php?_a=1&kat_id=193

Udostępnij.

Zostaw komentarz