Stanisław Kowalski rekordzistą świata, Europy i Polski!!!

0

Toruńska arena po zakończonych Halowych Mistrzostwach Polski Seniorów gościła polskich weteranów. Wśród 338 uczestników mistrzostw znaleźli się dolnoślązacy … i to JACY!!!
Znany bardzo dobrze naszemu środowisku lekkoatletycznemu Pan Stanisław Kowalski – świdniczanin, ustanowił na tej imprezie w sumie 6 rekordów w swojej kategorii wiekowej: dwa halowe rekordy świata, dwa halowe rekordy Europy oraz dwa halowe rekordy Polski – w biegu na 60m: 21.20s i w pchnięciu kulą:3.73m.

Halowy rekord Polski w kategorii M-40 w biegu na dystansie 400m wynikiem 53.51 ustanowił Łukasz Cudyk z Jeleniej Góry. Pan Łukasz jest nauczycielem wychowania fizycznego i trenerem, współpracuje z klubem MKL 12 Jelenia Góra – miejmy nadzieję, że tak dobra kondycja fizyczna trenera zaimponuje młodzieży i przyciągnie do uprawiania królowej sportu w Jeleniej Górze wielu przyszłych lekkoatletów.

HMPW
Od soboty halowy rekord Polski w skoku o tyczce w kategorii M-45 należy do wrocławianina, a w przeszłości mieszkańca Zgorzelca Pana Piotra Nawockiego i wynosi 4.25m. Pan Piotr dzięki wytrwałości zaangażowaniu i ciężkiej pracy, startując w zawodach weteranów osiąga lepsze wyniki od tych, które uzyskiwał startując w kategoriach młodzieżowych. Miejmy nadzieję, że jego postawa jest najlepszym przykładem dla rozpoczynającego swoją przygodę ze sportem i skokiem o tyczce jego syna Pawła.

Korzystając z okazji kierujemy serdeczne podziękowania dla Pan Piotra za wykonanie i wspólnie z trenerem Dariuszem Łosiem konstruowanie przyborów, przyrządów i innych urzadzeń wspomagających i urozmaicających trening specjalistyczny wykorzystywany w szkoleniu dolnośląskich tyczkarzy i tyczkarek.

Udostępnij.

Zostaw komentarz