Złoto – srebrne dolnośląskie Mistrzostwa Europy w Amsterdamie

0

Duży wkład w zwycięstwo reprezentacji Polski w klasyfikacji medalowej i zajęcie trzeciego miejsca w klasyfikacji punktowej mieli dolnośląscy lekkoatleci w ME w Amsterdamie.

2 KRZEWINA Jakub 10.10.1989 WKS Śląsk Wrocław 4x400m

Na medal Piotra Małachowskiego (WKS Śląsk Wrocław) wszyscy kibice lekkiej atletyki liczyli. Nasz dyskobol wykonał to zadanie wzorowo i rzucając dyskiem na odległość 67.06 zdobył tytuł mistrza Europy.

13592404_1740132536262092_5949402621130927756_n

mbi20160709-7274_201607100458

Dla wielu kibiców polskiej lekkiej atletyki złoty medal Roberta Sobery (KS AZS-AWF Wrocłąw) był dużym zaskoczeniem, a dla niego i jego trenera Dariusza Łosia ogromnym sukcesem. Robert osiągając wysokość 5.60 pokonał obecnie przez wielu uznawanego za najlepszego tyczkarza na świecie Francuza Renauda Lavillenie.

13592301_1739712082970804_1266999906539077892_n

mbi20160707-3998_201607082151 mbi20160709-5722_201607091512 mbi20160708-4528_201607101317

Srebrny medal w biegu na dystansie 400m ppł. (55.33) zdobyła zawodniczka KS AZS-AWF Wrocław – Joanna Linkiewicz (trener Marek Rożej).

13567268_1740504562891556_1265931841450328248_n

mbi20160710-7202_201607102254

Z bardzo dobrej strony podczas mistrzostw zaprezentował także Rafał Omelko. W biegu indywidualnym uplasował się na szóstym miejscu w biegu finałowym na 400m (45.14 w kwalifikacjach, 45.67 w finale). Podopieczny Marka Rożeja miał również duży wkład w zdobycie srebra przez sztafetę 4x400m (współnie z Łukaszek Krawczukiem i Jakubem Krzewiną z WKS Śląsk Wrocław).