Rekord Polski na 300m Rafała Omelki

0

14 lutego 17 roku na Mityngu Czech Indoor Gala w Ostrawie nieoficjalny Rekord Polski w biegu na 300m pobił reprezentant AZS – AWF Wrocław Rafał Omelko

Wychowanek MKS MOS Wrocław w bardzo mocno obsadzonym biegu, który wygrał znany z Copernicus Cup Bralon Taplin, uzyskał czas 32.73. Do dziś najlepszy wynik w historii naszego kraju na dystansie 300 metrów posiadał Karol Zalewski, który w 2014 roku osiągnął 32.82. W innej serii na tym dystansie drugi był Łukasz Krawczuk ze Śląska Wrocław – 33.60.

rafal-omelko

To jest sygnał dla mnie, że forma przyjdzie wtedy, kiedy ma przyjść, czyli na halowe mistrzostwa Europy. Wszystko idzie zgodnie z planem, jestem znakomicie przygotowany szybkościowo. Teraz muszę to przełożyć na 400 m. Na razie na tym dystansie miałem jeden bieg za szybki, drugi za wolny. Liczę, że z kolejnym już trafię i będzie bardzo dobrze. Biegam 300 metrów zarówno na stadionie jak i w hali, lubię ten dystans, pozwala się przetrzeć szybkościowo. Wiadomo, że te wyniki ciężko przełożyć bezpośrednio na 400 m, bo tam ostatnia „setka” jest decydująca. Ale zawsze wtedy, gdy szybko biegałem 300 m, później jedno okrążenie na stadionie też mi wychodziło. Jestem bardzo zadowolony z dzisiejszego wyniku – cieszy się Rafał i przyznaje, że przyjemnie jest znów zobaczyć swoje nazwisko na liście rekordzistów Polski. – Już wcześniej rekord na 300 m należał do mnie, później odebrał mi go Karol Zalewski, ale znów jestem szybszy. Myślę teraz o medalu halowych mistrzostw Europy, a nawet o dwóch krążkach. Przecież w 2015 roku w Pradze stanąłem na podium zarówno indywidualnie jak i w sztafecie – mówi Omelko.

Gratulujemy i trzymamy kciuki! Z uwagą będziemy obserwować  najbliższe występy nowego Rekordzisty Polski.

 

 

 

Udostępnij.

Zostaw komentarz