Arkadiusz Gardzielewski mistrzem Polski w biegach przełajowych

0

W minioną sobotę (11.03) w Jeleniej Górze, w malowniczej stadninie koni GOSTAR odbyły się 89 Mistrzostwa Polski w Biegach Przełajowych. Na malowniczej, bardzo wymagającej trasie rozegrano 11 biegów w 3 kategoriach biegowych. W 2 z nich na podium stanęli Dolnoślązacy.

Na najwyższym stopniu podium stanął zawodnik WKS Śląsk Wrocław Arkadiusz GARDZIELEWSKI. Ten doświadczony maratończyk zaskoczył wszystkich. Najpierw tym, że wybrał dystans 4km , a nie 10km , a potem tempem jakie narzucił od 1 metra trasy. Od samego początku Arek postawił na mocny bieg! Nikt w sobotę nie był w stanie dotrzymać mu kroku. 2 na mecie Mateusz Demczyszak, przez całą karierę związany z Dolnym Śląskiem (ale od soboty reprezentant Prefabet Śniadowo Łomża) nie był w stanie utrzymać świetnego tempa reprezentanta WKS Śląsk.

Medalowe miejsce w biegu na 3km juniorów młodszych zajął również zawodnik WKS Śląsk. 3 na mecie przybiegł wychowanek trenerki J. Zajdel, Mikołaj CZERONEK. Ten młody zawodnik, obecnie uczeń Szkoły Mistrzostwa Sportowego we Wrocławiu, w najliczniej obsadzonym biegu (96 zawodników) bardzo czujnie wybiegł ze startu i później biegł bardzo aktywnie, co pozwoliło mu cieszyć się na mecie z brązowego medalu.

Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się również inni reprezentanci Dolnego Śląska:

  • 6m w biegu na 5km M18 Kacper SKIBIAK KS SMS Szklarska Poręba
  • 7m w biegu na 4km K20 Aleksandra KACZMAREK MKS „MOS” Wrocław
  • 9m w biegu na 2km K18 Marcelina PAWLAK SS MKS Parasol Wrocław
  • 9m w biegu na 2km K20 Magdalena PAWŁOWSKA MKS Szerszeń Bogatynia

Nasze województwo w kategorii JUNIOR MŁODSZY zajęło bardzo dobre IV miejsce.
Wszystkim trenerom, zawodnikom gratulujemy udanych i ambitnych biegów, a organizatorom dziękujemy za przygotowanie i sprawne przeprowadzenie tej imprezy.

Fotografia: Monika Pieczka Photography

Udostępnij.

Zostaw komentarz