Dni otwarte LO nr II im. Piastów Śląskich z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego

0

Drodzy Gimnazjaliści !
Czas wyboru Liceum zbliża się wielkimi krokami. To jedna z najważniejszych decyzji w Waszym życiu. Pragnąłbym, abyście wybrali Liceum Ogólnokształcące Nr II im. Piastów Śląskich z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego. Mam nadzieję, że słowa naszej wybitnej alpinistki Wandy Rutkiewicz, absolwentki II Liceum „ Każdy ma swój Mont Everest ” – zdobądź go dzięki nam” – staną się drogowskazem na najbliższe trzy lata licealnego życia w naszych szkołach.
Otwieramy w tym roku 7 klas pierwszych: matematyczno – fizyczną, matematyczno – informatyczną, humanistyczną, biologiczno – chemiczną, filologiczną, sportową – siatkówka /dziewczęta/ – koszykówka /chłopcy/ i jedną klasę Mistrzostwa Sportowego w Lekkiej Atletyce.
Zapraszam Was Serdecznie !
Na naszej stronie w Zakładce Rekrutacja po opublikowaniu Rozporządzenia Kuratora Oświaty znajdziecie szczegóły związane z tegoroczną Rekrutacją do klas I na rok szkolny 2017/2018.
W marcu i kwietniu nasi uczniowie odwiedzą Was w Gimnazjach. Pytajcie o wszystko w sekretariacie szkoły.
Jerzy Łysiak
Dyrektor Szkoły

Dyrekcja, Nauczyciele i Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego Nr II im. Piastów Śląskich z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego serdecznie zapraszają uczniów klas trzecich gimnazjum wraz z nauczycielami i rodzicami na „Dni Otwarte Szkoły”,         które odbędą się w dniach 24-25.03.2017r.

W programie między innymi:

  • zapoznanie z ofertą edukacyjną na rok szkolny 2017-2018,
  • zapoznanie z bazą dydaktyczną szkoły,
  • zapoznanie z osiągnięciami naszych uczniów,
  • odwiedzający wezmą udział w ciekawych prezentacjach i spotkaniach,
  • okazja do porozmawiania z uczniami i nauczycielami naszej szkoły.

Będzie można wziąć udział w lekcjach otwartych z języka angielskiego, biologii, matematyki, informatyki C++ oraz zajęciach doskonalących umiejętności z piłki siatkowej.

W czytelni prezentowane będą prace plastyczne, fotograficzne i literackie uczniów w ramach „Festiwalu Młodych Talentów”, a w gabinetach fizyki i chemii zapraszamy do uczestnictwa w pokazach fizycznych i chemicznych, wybierając się w „Podróż do przeszłości”. Zapraszamy także na przedstawienie w języku niemieckim pt. „Rotkappchen”, udział w debacie otwartej, prezentację osiągnięć sportowych, wystawy tematyczne, prezentacje multimedialne i wiele innych atrakcji przygotowanych przez naszych uczniów i nauczycieli.

Zwracamy się z prośbą o rozpowszechnianie tych informacji wśród uczniów trzecich klas gimnazjum. Pragniemy jednocześnie poinformować, że chętnie weźmiemy udział w spotkaniach z uczniami i ich rodzicami organizowanymi w Waszej Szkole. Nauczyciele i młodzież przedstawią ofertę edukacyjną, omówią zasady rekrutacji.

Szczegółowych informacji udziela sekretariat szkoły od poniedziałku do piątku w godzinach 8.30 do 14.30, pod telefonem 71 798 68 98 wewnętrzny 100.

Udostępnij.

Zostaw komentarz