Finał Nestle Cup – relacja

0

W dniach 13-14 września w Warszawie na stadionie Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie zagościło blisko sześciuset młodych sportowców z całej Polski, aby rywalizować w Finale Nestle Cup.

Specyficzna formuła tych zawodów kładła nacisk na wszechstronność, czyli różnorodne umiejętności lekkoatletyczne szczególnie pożądane zwłaszcza u młodych adeptów tej wymagającej, ale i jakże pięknej dyscypliny.

Wyłonieni w ramach eliminacji regionalnych odbywających się w 25 miastach Polski zwycięzcy, rywalizowali w przypadku gimnazjów aż w pięciu rodzajach wieloboju ukierunkowanego tj. sprinterskiego, skocznościowego, rzutowego, wytrzymałościowego oraz płotkarskiego. Formuła wieloboju przygotowana dla dzieci ze szkół podstawowych była natomiast troszkę mniej zróżnicowana, ale nie mniej wymagająca.

Przygotowane na drugi dzień zmagań oficjalne otwarcie zawodów okazało się być wielkim zaskoczeniem dla wszystkich, którzy tego dnia mieli okazję współtworzyć to wspaniałe widowisko. Obecność na stadionie takich gwiazd lekkiej atletyki jak Kamila Lićwinko, Maria Andrejczyk, Malwina Kopron czy Piotr Lisek, czyli osób, które każdy z nas doskonale zna z ekranów telewizorów to niecodzienna sytuacja, ale i wspaniała okazja, aby zrobić sobie pamiątkowe „selfie”.

Przygotowana specjalnie na tę okazję konferencja prasowa, w której uczestniczyli Ci wspaniali sportowcy, okazała się być doskonałą okazją do dyskusji na temat rozwoju sportowego adeptów lekkiej atletyki oraz możliwości jakie początkującym lekkoatletom stwarza program Lekkoatletyka dla każdego!

Skutecznie budowane napięcie, tajemnicza konkurencja uwzględniona w programie minutowym o zastanawiającej nazwie „SUPRISE” wzbudziła sensację, bo któż spodziewałby się Pawła Fajdka, Wojtka Nowickiego oraz Pawła Wojciechowskiego w pojedynku sumo na dystansie nie bagatela 60 metrów.

Atmosferę ceremonii otwarcia zawodów umilił ponadto występ zespołu WolfGang Crew, finalistów Mam Talent.

Dagna Wleklińska

Klasyfikacja medalowa

1. OLA Dolnośląskie 4 2 2 8
2. OLA Kujawsko-Pomorskie 1 3 4
3. OLA Lubuskie 3 2 1 6
4. OLA Łódzkie 2 2 4
5. OLA Małopolskie 3 2 2 7
6. OLA Mazowieckie 1 1
7. OLA Opolskie 3 1 4
8. OLA Podkarpackie 1 2 2 5
9. OLA Podlaskie 2 1 3
10. OLA Pomorskie 4 2 6
11. OLA Śląskie 2 4 5 11
12. OLA Świętokrzyskie 1 2 3
13. OLA Warmińsko-Mazurskie 2 4 6
14. OLA Wielkopolskie 2 1 3
15. OLA Lubelskie 2 1 3
16. OLA Zachodniopomorskie 1 2 1 4
Suma końcowa 28 27 23 78
Udostępnij.

Zostaw komentarz