3 medale zawodników dolnośląskich klubów podczas 90 Mistrzostw Polski w Biegach Przełajowych

0

3 medale zawodników dolnośląskich klubów podczas 90 Mistrzostw Polski w Biegach Przełajowych

 

17 marca w Żaganiu odbyły się 90 Przełajowe Mistrzostwa Polski w Biegach Przełajowych w trzech kategoriach wiekowych : U18, U20 i seniorów. Zawodnikom przyszło zmagać się w iście zimowej scenerii – po śniegu, lodzie i przy temperaturze kilku stopni poniżej zera.

Już pierwszy bieg mistrzostw 2km K U18 zakończył się brązowym medalem Sandry Kraszewskiej. W trzecim biegu mistrzostw 3km K U18 podziwialiśmy bieg po srebrny medal Natalii Bielak. Podopieczne trenera Piotra Rostkowskiego z KS SMS Szklarska Poręba fantastycznie zadebiutowały w gronie juniorek młodszych i za rok będą miały szanse jeszcze poprawić swój dorobek w tej kategorii wiekowej.

W kolejnych biegach Dolnoślązacy także odgrywali czołowe role. Do samego końca w walce o medale liczyli się w biegu na 3km M U18 Michał Pytel (trener Jarosław Janeczek) z WKS Oleśniczanka Oleśnica i Robert Kulik (trener Paweł Olszański) z MLKS Echo Twardogóra . Ostatecznie Michał uplasował się na 5 pozycji, a Robertowi przypadła 9 lokata.

 

Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się także inni reprezentanci Dolnego Śląska :

  • 6m w biegu na 3km M U20 Mikołaj Czeronek WKS Śląsk Wrocław  (trener Marek Adamek)
  • 9m w biegu na 6km M U20 Kacper Skibiak KS SMS Szklarska Poręba (trener Piotr Rostkowski)
  • 10m w biegu na 4km K U20 Karolina Moczydlak MKS MOS Wrocław (trener Marek Adamek)
  • 11m w biegu na 2km K U20 Magdalena Pawłowska MKS Szerszeń Bogatynia (trener Marek Adamek)
  • 12m w biegu na 5km M U18 Dariusz Jarosz UKS Piast Bolków (trener Tomasz Wójciak)

 

Kiedy kategorie U18 i U20 zakończyły rywalizację, do akcji przystąpili seniorzy. Największych emocji dostarczył nam bieg na na 4km M, gdzie jedną z głównych ról odegrał Dariusz Boratyński z KS AZS AWF Wrocław. Po pasjonującej walce do ostatnich metrów podopieczny trenera Jacka Wośka wywalczył brązowy medal. Godny podkreślenia jest fakt, iż Darek w wieku niespełna 21 lat stał się posiadaczem medali w kolejnych kategoriach wiekowych U18, U20, U23 i w seniorach. Duży sukces w tym samym biegu odnotował Rafał Mrowiński z KS  AZS AWF Wrocław przybiegając na 8 pozycji.

Męska drużyna seniorów KS AZS AWF Wrocław otarła się o medal drużynowy, ostatecznie plasując się tuż za podium.

Dolny Śląsk w kategorii U18 zajął 4 miejsce, natomiast w U20 6miejsce. W klasyfikacji klubowej juniorów młodszych – KS SMS Szklarska Poręba zajęła bardzo wysokie 3 miejsce, w klasyfikacji juniorów najwyżej w klasyfikacji był WKS Śląsk Wrocław 10 miejsce.

Wielkie gratulacje dla zawodników za walkę na trasach biegów oraz podziękowania dla trenerów za przygotowanie podopiecznych do startu.

MPprze__aje___aga___17.03.2018

Pełne wyniki na http://www.pzla.pl/zdjecia/zal_i/180517-zagan-mpxc_201803171822.pdf

Wyniki Dolnoślązaków w załączniku.

Udostępnij.

Zostaw komentarz