Zmarł Bogdan Supeł

0

Bogdan Supeł urodził się 5 stycznia 1943 r. w Wieleninie, woj. łódzkie. Absolwent AWF we Wrocławiu, trener I klasy w lekkiej atletyce. Współzałożyciel Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki Wojewódzkiej Federacji Sportu w Jeleniej Górze. Prezes tego Związku w latach 1979-89. Członek Komisji Rewizyjnej Polskiego Związku Lekkiej Atletyki w latach 1990-93. W MKS „Karkonosze jako trener pracował w latach 1966-1994.

Był inicjatorem i organizatorem wielu zawodów lekkoatletycznych w Jeleniej Górze.

Przez wiele lat nauczyciel wychowania fizycznego w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Stefana Żeromskiego w Jeleniej Górze, wieloletni dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Jeleniej Górze. Pełnił również funkcję zastępcy dyrektora Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Karpaczu.

Był wspaniałym trenerem i wychowawcą wielu pokoleń jeleniogórskiej lekkiej atletyki. Jego zawodniczki i zawodnicy stawali wielokrotnie na podium Mistrzostw Polski w różnych kategoriach wiekowych przede wszystkim w biegach przełajowych i biegach średnich.

Był trenerem takich lekkoatletów jak: Waldemar Glinka, Alicja Kubiak, Halina Beran, Krystyna Wielgat-Zając, Dorota Urban-Barabasz, Diana Wieczorkiewicz, Iwona Zalewska, Marek Siegieńczuk, Urszula Lewicka, Andrzej Błażko, Maria Szymków-Supeł, Anna Juchniewicz, Elżbieta Jaruga-Syska oraz wielu innych. Do jednej z ostatnich medalistek Mistrzostw Polski należała jego córka Anna Supeł.

Udostępnij.

Zostaw komentarz