Prezydent Piotr Roman podpisał umowę na modernizację stadionu miejskiego za 24 miliony zł

0

Marzenie o nowym stadionie z prawdziwego zdarzenia staje się rzeczywistością.

Podpisanie umowy na modernizację stadionu. (fot. UM Bolesławiec)

3 marca w Sali Rajców nastąpiło podpisanie umowy na modernizację Stadionu Miejskiego przy ul. Spółdzielczej w ramach zadania „Modernizacja i rozbudowa stadionu w Bolesławcu”.

– Prace przygotowawcze trwały dość długo ale trzeba było spełnić wiele warunków aby na końcu uzyskać certyfikat – mówi Piotr Roman.- Udało się także pozyskać pieniądze, w czy duża zasługa posła Szymona Pogody naszego posła Prawa i Sprawiedliwości. za osiemnaście miesięcy stadion będzie nie do poznania.

– Dzisiejsze podpisanie umowy to prawdziwe święto dla Bolesławca – mówi poseł Ziemi Bolesławieckiej PiS Szymon Pogoda.- Dzięki naszej współpracy mamy pieniądze na modernizację stadionu. Cieszę się, że miasto tak szybko się rozwija. To już kolejna inwestycja rekreacyjna dla Bolesławca, mojego miasta.

Umowę podpisali prezydent Bolesławca, Piotr Roman oraz – ze strony wykonawcy- TAMEX Obiekty Sportowe S.A. z Warszawy reprezentowana przez Roberta Burzyckiego, wiceprezesa i dyrektora zarządzającego. W spotkaniu uczestniczyli wszyscy przedstawiciele procesu inwestycyjnego, a także poseł Szymon Pogoda i przewodniczący Rady Miasta Bolesławiec, Józef Pokładek wraz z radnymi.

Wartość umowy wynosi 24 489 968 zł. Przedmiot zamówienia dofinansowany jest w wysokości 4 500 000 zł ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych oraz 1 999 900 zł ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach programu Sportowa Polska – Program Rozwoju Lokalnej Infrastruktury Sportowej – Edycja 2021.

Projekt „Modernizacja Stadionu Miejskiego przy ul Spółdzielczej” zakłada przebudowę boiska z bieżnią lekkoatletyczną, budowę murów oporowych, kontenerów sanitarnych, kontenera magazynowego oraz kontenera kasy biletowej. W ramach inwestycji zaplanowano budowę budynku wieży sędziowskiej.

Planuje się wykonanie bieżni kategorii IVA wraz z niezbędnymi urządzeniami rozgrzewkowymi. Będzie na niej można przeprowadzać oficjalne zawody sportowe pod egidą Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Wymiary boiska dopuszczają rozgrywanie zawodów piłki nożnej o mistrzostwo III ligi PZPN.

Źródło: UM Bolesławiec.

Stadion lekkoatletyczny wyposażony będzie w: bieżnię lekkoatletyczną okrężną o długości 400 m (6 torów okrężnych, 8 torów prostych); dwie skocznie do skoku wzwyż; dwie dwuścieżkowe skocznie do skoku w dal i trójskoku; dwustronną skocznię do skoku o tyczce; dwie rzutnie do rzutów oszczepem; rzutnię do rzutów dyskiem i młotem; dwie rzutnie do pchnięcia kulą; rów z woda do biegów z przeszkodami.

Wewnątrz bieżni planuje się boisko z nawierzchnią z trawy naturalnej z polem gry o wymiarze 64x100m. W płycie boiska przewiduje się również wykonanie instalacji technicznej dla obsługi zawodów lekkoatletycznych. Za liniami bramkowymi zamontowane zostaną profesjonalne bramki do gry w piłkę nożną. Bramki będą demontowane na czas rozgrywania zawodów lekkoatletycznych. Boisko wyposażone zostanie w wiaty stadionowe dla zawodników rezerwowych oraz wiatę dla sędziów.

Źródło: UM Bolesławiec.

Na terenie kompleksu przewidziano m.in.: rozgrzewkową rzutnię do pchnięcia kulą; rozgrzewkową bieżnię wraz ze skocznią do skoku w dal i trójskoku; mobilne wiaty stadionowe dla zawodników rezerwowych obu drużyn. W kolejnym etapie inwestycji zaplanowano budową trybun.

Obiekt zarządzany jest przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji i służył będzie społeczności Bolesławca, w tym miejscowym klubom sportowym.

Fot.: UM Bolesławiec

Źródła:
bolec.info
UM Bolesławiec

Udostępnij.

Zostaw komentarz