5. Memoriału płk. Wiesława Kiryka – zapowiedź i informacje

0

5. Memoriału płk. Wiesława Kiryka, który odbędzie się w nadchodzącą środę, 22 maja na stadionie im. Mieczysława Mularczyka w Oleśnicy.

Zawody zostały włączone do cyklu World Athletics Continental Tour z rangą brązową. W ten sposób mityng na Dolnym Śląsku jest jedną z kilkunastu polskich imprez uwzględnionych w międzynarodowym kalendarzu lekkoatletycznym.

W programie zawodów organizatorzy przewidzieli – poza konkurencjami biegowymi – również konkursy pchnięcia kulą mężczyzn oraz skoku o tyczce pań i panów. W tym pierwszym na starcie powinni zameldować się nasi eksportowi kulomioci: Michał Haratyk oraz Konrad Bukowiecki, ale także inni czołowi polscy specjaliści w tej konkurencji: Jakub Szyszkowski czy Piotr Goździewicz. W skoku o tyczce awizowany jest chociażby udział Anny Łyko legitymującej się rekordem życiowym 4.20.

Telewizja KP Sport już po raz trzeci będzie miała przyjemność realizować transmisję z Memoriału Wiesława Kiryka. Zawodów, które poświęcone są zmarłemu w 2019 roku założycielowi WKS Oleśniczanki, trenerowi i wychowawcy takich zawodników jak: Leszek Bebło, Grzegorz Gajdus, Jan Zakrzewski, Bogusław Psujek czy Bogusław Mamiński.

Będziemy zobowiązani za udostępnienie linku/okna do transmisji z zawodów na Państwa portalach oraz w mediach społecznościowych.

Początek transmisji we wspomnianą środę, 22 maja o godzinie 15:45.

Udostępnij.

Zostaw komentarz