Halowe mistrzostwa Polski Juniorów

0

W czwartek 23 stycznia 2014 roku rozpoczęły się po raz kolejny w Spale Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w lekkiej atletyce. Zainaugurowali je wieloboiści, którzy mieli przed sobą dwa dni zmagań. Wystartowała, także kilkuosobowa grupa Dolnoślązaków. Jak się na finiszu okazało, z wyśmienitymi wynikami. Podopieczna trenera Grzegorza Banaszka, zawodniczka LSK Górnika Wałbrzych Weronika Grzelak została Mistrzynią Polski wśród juniorek młodszych i ustanowiła rekord Polski w pięcioboju z wynikiem 3783 pkt. Drugi medal niespodziewanie wywalczyła zawodniczka MKS Osa Zgorzelec.

Podopieczna trenera Damian Kordasiewicza – Karolina Jóźwiak wywalczyła brązowy medal uzyskując 3156 pkt.

Wśród juniorek po prowadzeniu po czterech konkurencjach Patrycja Skórzewska z WLKS Wrocław (trener Kamil Kobiałka) zdobyła srebrny medal, z wynikiem 3608 pkt. poprawiając wszystkie życiówki.

Piątek 23 stycznia to pierwszy dzień startu juniorów. I tu, także wspaniałe wyniki: złoto z w skoku w dal zdobywa Joanna Kuryło z MKS MOS Wrocław, trener Grzegorz Stolarczyk ,z wynikiem 5,92. Srebrny medal w tójskoku przypadł podopiecznemu Tadeusza Karpowicza z Piasta Głogów Rafała Burzaka z wynikiem 14,07. Brązowy medal z wynikiem 6.96 na 60m dla Pawła Marcinkiewicza z WLKS Wrocław (trener Kamil Kobiałka).

Sobotni poranek, to kolejne starty juniorów i kolejne medale Dolnoślązaków. Skok o tyczce, to dwa medale podopiecznych trenera Dariusza Łosia srebro dla Pauliny Hnidy wynik 3,80 i brąz dla Pauliny Szymaszek z wynikiem 3,30.

Sobotni poranek , to kolejne starty juniorów i kolejne medale dolnoślązaków. Skok o tyczce, to dwa medale podopiecznych trenera Dariusza Łosia srebro dla Pauliny Hnidy wynik 3,80 i brąz dla Pauliny Szymaszek z wynikiem 3,30. Kolejne srebrne medale dla Ewy Ochockiej z Bolesłavii Bolesławiec na 60m ppł, trener Małgorzata Markowska, a wynik 8.77 i Anny Pałys, trener Tomasz Marszewski, na 200m z MKS-MOS Wrocław , z wynikiem 25.09.

Po południu w sobotę do startów przystępują juniorzy młodsi. Do kolekcji medalowej dołączamy medale: srebro Kacpra Olszewskiego z Bolesłavii Bolesławiec, trener Tomasz Markowski z wynikiem 17,68 w pchnięciu kulą i brązowy medal w pchnięciu kula 3 kg kobiet zawodniczki LKS Polkowice, wychowanki trenera Roberta Pierzchały Pauliny Pleszki z wynikiem 14,27.

Niedziela to ostatni dzień zmagań juniorów młodszych podczas tegorocznych mistrzostw. I ten dzień przyniósł medal naszej ekipie. Zawodnik LKS Polkowice Kacper Abramczyk, trener Robert Pierzchała wywalczył brązowy medal w skoku w dal wynikiem 6,55.

Udostępnij.

Zostaw komentarz