Zmarł Zygmunt Nowak – sędzia LA

0

Z głębokim Żalem zawiadamiamy, że w dniu 16 marca 2014 r. zmarł w wieku 68 lat wieloletni, ceniony sędzia LA Zygmunt Nowak.
Rozpoczynał karierę sędziowską w 1967 roku jako sędzia stażysta. W ciągu ponad 45 lat pracy sędziowskiej zdobywał kolejne stopnie. W 1985 roku uzyskał uprawnienia sędziego związkowego. Od 1986 roku, przez ponad 27 lat, posiadał licencję specjalistyczne sędziego biegów i sędziego startera II klasy. Do sędziowania włączyły się też żona i córka.

Z ramienia DKS zabezpieczał obsady sędziowskie i sędziował wszystkie imprezy lekkoatletyczne przeprowadzane na terenie Wrocławia i Dolnego Śląska w ramach współzawodnictwa dzieci i młodzieży DZLA, SZS, LZS i innych organizacji sportowych, po imprezy dla miłośników i amatorów lekkiej atletyki. Sędziował zawody ogólnopolskie i międzynarodowe we wszystkich kategoriach wiekowych.

Podkreślić należy szczególne zaangażowanie w pozyskiwanie i szkolenie nowych kadr dla dolnośląskiej lekkiej atletyki.  Nieprzerwanie przez pięć kadencji Zarządu Dolnośląskiego Kolegium Sędziów był członkiem zespołu szkoleniowego prowadzącego kursy sędziowskie oraz szkolenia sędziów ubiegających się o wyższe klasy sędziowskie. Stawiał na młodzież. Dwa tygodnie temu zakończył się kurs przygotowujący kolejną grupę uczniów II Liceum Ogólnokształcącego we Wrocławiu do egzaminu na młodzieżowego sędziego lekkiej atletyki.

Należał do grona najaktywniejszych sędziów dosłownie do ostatnich dni życia. Sędziował jeszcze w dniu 8.03.2014 w Mistrzostwach Dolnego Śląska w biegach na przełaj w Lwówku Śląskim.
Żegnamy Cię Drogi Zygmuncie, w imieniu przyjaciół z Dolnośląskiego Związku Lekkiej Atletyki, Dolnośląskiego Kolegium Sędziów oraz trenerów i zawodników klubów dolnośląskich.
Cześć Twojej Pamięci.

Uroczystości pogrzebowa rozpoczną się dla 19 marca 2014 r. (środa) o godz. 15.00 na cmentarzu przy ul. Grabiszyńskiej we Wrocławiu.

Udostępnij.

Zostaw komentarz