Nowy stadion lekkoatletyczny w Oleśnicy

0

Tak wygląda nowy stadion z bieżnią tuż przed odbiorem w dolnośląskiej Oleśnicy. Jeden z najpiękniejszych stadionów w województwie, którego modernizacja będzie ostatecznie kosztowała przeszło 7 mln zł może rywalizować swoim wyglądem i funkcjonalnością nawet ze Stadionem Olimpijskim we Wrocławiu. Położony w pięknej okolicy stawów, basenu, aqua parku oraz terenów rekreacyjnych.

Obiekt będzie posiadał IV kategorię IAAF i PZLA. Stadion ma 8 torów na prostej oraz 6 okólnych wykonanych z najwyższej jakości materiałów i będzie wyposażony we wszystkie niezbędne elementy: rzutnie z klatką, zeskoki do skoku wzwyż i tyczki, które pozwolą na przeprowadzenie zawodów od szkolnych przez Mistrzostwa Województwa we wszystkich kategoriach oraz ogólnopolskie mityngi. Możliwe będzie przeprowadzenie Mistrzostw Polski w biegu na 10 km oraz Młodzieżowych Mistrzostw kraju w lekkoatletyce. Posiada również jedną z najpiękniejszych płyt piłkarskich z automatycznym nawadnianiem.
Jest stadionem dwufunkcyjnym, który zabezpiecza potrzeby oleśnickiej lekkoatletyki oraz piłki nożnej. To naprawdę obiekt na miarę stolicy powiatu oleśnickiego.

Paweł Olszański

Udostępnij.

Zostaw komentarz