Szkoła Mistrzostwa Sportowego we Wrocławiu – zaprasza Gimnazjalistów

0

Drodzy Gimnazjaliści!

Czas wyboru zbliża się wielkimi krokami. To jedna z najważniejszych decyzji w Waszym życiu. Chcielibyśmy, abyście zapoznali się z tegoroczną ofertą naszej szkoły. Mamy nadzieję, że słowa naszej wybitnej alpinistki Wandy Rutkiewicz, absolwentki II Liceum „Każdy ma swój Mont Everest” – zdobądź go dzięki nam – staną się drogowskazem na najbliższe trzy lata licealnego życia w naszej szkole.

Na naszej stronie internetowej www.lo2.wroc.pl w zakładce Rekrutacja znajdziecie wszystkie niezbędne informacje dotyczące rekrutacji na rok szkolny 2016-17. Ważne są dla Was najbliższe terminy: zgłoszenie woli przystąpienia do testu sprawnościowego 04 – 27.04. 2016r., przystąpienie do testu sprawnościowego 10.05.2016r. o godz.13.00. Poniżej przedstawiamy kilka informacji o naszej szkole oraz nasze dane teleadresowe:

Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego Nr II w Lekkiej Atletyce
Wrocław 51-616 ul. Parkowa 18-26, e-mail: sekretariat@lo2.wroc.pl
tel. 071- 798 68 98, www.lo2.wroc.pl

O Szkole

Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego Nr II w Lekkiej Atletyce , bardziej znane jako Szkoła Mistrzostwa Sportowego (SMS) w lekkiej atletyce od blisko 20 lat stanowi kuźnie lekkoatletycznych talentów na miarę Polski, Europy i Świata. Szkoła kontynuuje blisko 60-cio letnią tradycję prowadzenia lekkoatletycznych klas sportowych przy Liceum Ogólnokształcącym Nr II .
Jest jedną z pięciu szkół tego typu w Polsce. Jako jedyni w Polsce szkolimy młodych adeptów lekkiej atletyki we wszystkich dyscyplinach lekkoatletycznych – począwszy od wszystkich konkurencji biegowych poprzez skoki, rzuty oraz wieloboje. Wychowaliśmy dziesiątki reprezentantów Polski w lekkiej atletyce w tym Olimpijczyków, uczestników i medalistów Mistrzostw Świata, Mistrzostw Europy. Nasi uczniowie i absolwenci zdobywają medale na sportowych imprezach mistrzowskich na całym świecie.
Dysponujemy dobrą bazą treningową: stadion lekkoatletyczny z nawierzchnią tartanową, dwie siłownie, tunel lekkoatletyczny z nawierzchnią tartanową, sale ćwiczebne przygotowane do zajęć ogólnorozwojowych i specjalistycznych oraz internat szkolny. Szkolenie prowadzi wykwalifikowana kadra trenerska, a zajęcia dydaktyczne nauczyciele posiadający doświadczenie w pracy z uczniami sportowcami. Położenie szkoły w rozległym Parku Szczytnickim, na urokliwej Wielkiej Wyspie Szczytnickiej, umożliwia trening w bardzo urozmaiconym terenie i korzystnych warunkach, pozwalając na korzystanie z:

  • nadodrzańskich wałów,
  • plaży i terenów kąpieliska „Morskie Oko”
  • kompleksu Wzgórza Kilimandżaro,
  • szczodrze zalesionych terenów,
  • oświetlonych alejek parkowych,
  • lekkoatletycznego Stadionu Olimpijskiego z 400-metrową bieżnią tartanową typu Mondo.

Możesz u Nas rozpocząć lub kontynuować swoją drogę na areny całego świata
Przyjdź do Nas, a pomożemy Ci pogodzić uprawianie lekkiej atletyki z nauką
Posiadasz ogólną sprawność, kończysz gimnazjalny etap edukacyjny lub chcesz kontynuować naukę w szkole ponadgimnazjalnej, chcesz rozwijać swoją karierę sportową i odnosić sukcesy!!!

Przyjdź na egzamin sprawnościowy w dniu: 10 maja 2016r o godz. 13.00.
Sport i „królowa sportu” zawsze były wizytówkami liceum na Parkowej

Zapraszamy Was Serdecznie
Dyrekcja Szkoły, Trenerzy

Udostępnij.

Zostaw komentarz