Bieg Uliczny im. Grześka Fieta w Siedlcu Trzebnickim

0

28 kwietnia 2019 roku po raz trzeci będziemy mogli wziąć udział w Biegu Ulicznym im. Grześka Fieta, który odbędzie się w Siedlcu Trzebnickim (gm. Długołęka). Wydarzenie ma charakter charytatywny.

Bieg organizowany jest przez Szkołę Podstawową w Siedlcu Trzebnickim. Ideą biegu jest upamiętnienie zmarłego tragicznie ucznia szkoły podstawowej – Grzegorza Fieta oraz wsparcie wszelkich akcji charytatywnych.

Wydarzenie skierowane jest zarówno dla osób dorosłych, jak i dla dzieci. Podczas biegu głównego uczestnicy będą mieli okazję zmierzyć się z dystansem na 5 km po ulicach Siedlca Trzebnickiego. Dzieci z kolei mają szansę rywalizować na odcinku 300, 600 i 1200 metrów.

Poza głównym punktem wydarzenia przygotowane są liczne atrakcje oraz piknik rodzinny na terenie szkoły.

Bieg Uliczny jest wydarzeniem charytatywnym. W zeszłym roku udzielono wsparcia służbom mundurowym (m.in. straży pożarnej, granicznej oraz policji).

W związku z faktem, że Polska w dalszym ciągu znajduje się wśród państw, w których mieszkańcy narażeni są na wysokie ryzyko odniesienia ciężkich obrażeń lub śmierci w wyniku wypadku drogowego, w tym roku organizatorzy III Biegu Ulicznego im. Grześka Fieta przyłączają się do kampanii mającej na celu podniesienie świadomości społecznej w zakresie bezpieczeństwa i odpowiedzialności na drodze. Dlatego nawiązano współpracę z Fundacją Votum, gdzie będzie prowadzona zbiórka  na leczenie Natalii Rękawik i Marcina Góreckiego, którzy ulegli ciężkim wypadkom i znajdują się w śpiączce.

Bieg uzyskał wsparcie zarówno Gminy Długołęka, jak i Dolnośląskiego Związku Lekkiej Atletyki oraz stowarzyszenia Młody Dolny Śląsk.

Jeżeli chcesz miło spędzić niedzielę i również pomagać innym to zaobserwuj wydarzenie na Facebooku (https://www.facebook.com/events/152770329007847/) oraz zapisz się na bieg:  https://zapisy.ultimasport.pl/480

Udostępnij.

Zostaw komentarz